آموزش باغبانی و کشاورزی آموزش باغبانی و کشاورزی خبرخوان

بخش آموزش بذرام مجموعه ای از مطالب متنوع در مورد موضوعات کاربردی و علمی است. این بخش به صورت روزانه به روز رسانی می شود. اگر شما تمایل دارید مقاله انگلیسی و یا مطلب جدیدی را که در بخش آموزش بذرام موجود نیست به زبان فارسی داشته باشید از بخش تماس با ما عنوان مقاله یا لینک آن را برای ما ارسال نمایید.


نعنا (Mentha) گیاهی شناخته شده است که عطر و طعم بسیار خوبی دارد و البته بسیار محبوب می‌باشد. این گیاه طعم و طراوت خاصی دارد، گیاهی مقاوم است و تقریبا بدون هیچ توجهی به سادگی رشد می‌کند و تکثیر می‌یابد. گیاهی با برگ‌های سبز و جذاب بوده که نمای زیبایی به باغ می‌بخشد. از برگ‌های نعنا در انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، مربا، ژله، دمنوش و ... استفاده می‌شود. ریشه دار کردن قلمه نعنا در آب یک روش ساده و مطمئن برای تکثیر آن است و معمولا کمتر از یک هفته ریشه می‌زند.

4. توصیه‌هایی درباره کوددهی
توصیه‌های ارائه شده در این مقاله باید تنها به عنوان یک راهنمای کلی در نظر گرفته شوند و برنامه دقیق کوددهی باید با توجه نیازهای خاص محصول، شرایط آب و خاک و تجربه کشاورز تنظیم شود.        

4.1 نیاز/ جذب/ انتقال مواد معدنی

یک تن میوه خیار مقدار مواد زیر را از خاک دریافت می‌کند:

بوته کدو سبز (Cucurbita pepo) به طور معمول اندازه بزرگی دارد و به صورت پراکنده رشد می‌کند، به همین دلیل به فضای قابل توجهی برای رشد نیاز دارد. با این وجود، با داشتن یک ظرف بزرگ و بذرهای کدو سبز که برای کاشت در گلدان مناسب هستند، حتی افرادی که فضای کمی دارند و تنها یک پاسیوی یا بالکن دارند می‌توانند محصول سالم کدو سبز را پرورش دهند. برخی از ارقام کدو سبز مانندJackpot Hybrid ،Geode ، Eight Ball و Raven برای کاشت در گلدان مناسب هستند. بذر کدو سبز را زمانی که دمای هوا به طور مداوم بالاتر از 18  دجه سانتی گراد است، بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر کدو سبز 18 تا 35 درجه سانتی گراد است.

تجزیه برگ

با توجه به این که ممکن است کمبود مواد معدنی در تشخیص ظاهری با عوارض ناشی از بیماری، آفات و مواد شیمیایی اشتباه گرفته شود روش تجزیه برگ می‌تواند روشی مناسب برای تایید تشخیص ظاهری باشد. این روش شامل تست‌های شیمیایی است که از برگ‌ها گرفته می‌شود تا تعیین کنند که آیا مواد معدنی خاصی در غلظت‌های معمولی در بافت گیاه یافت می‌شوند یا خیر. از این روش می‌توان به منظور بررسی موثر بودن یک برنامه کوددهی و پیش بینی نیاز به مکمل‌های تغذیه‌ای در گیاه استفاده کرد. یکی از معایب اصلی روش تجزیه برگ کند بودن روند انجام آن است زیرا برای پردازش نمونه‌ها و گزارش دادن آن‌ها به کشاورز حداقل یک هفته زمان لازم است. در بسیاری از موارد آزمایشگاه‌ها نتایج را تفسیر نمی‌کنند و یا روشی برای اصلاح وضعیت پیشنهاد نمی‌دهند.
تجزیه برگ در خیارها بر اساس یک نمونه از جوانترین برگ‌های کاملا بالغ (به همراه دمبرگ) و در مرحله اولیه گل‌دهی انجام می‌شود. در جدول 1 استانداردهای مورد استفاده برای تفسیر نتایج تجزیه برگ آورده شده است.

تمام گونه‌های گلخانه‌ای اروپایی بدون گرده افشانی میوه تولید می‌کنند. این گونه گیاهان از نظر عادت گل‌دهی Gynoecious هستند و میوه‌ها بدون نیاز به گرده افشانی به وجود می‌آیند.

پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که در بسیاری از فرآیند‌های فیزیولوژیکی تمام گیاهان نقش اساسی دارد:
    فعال‌سازی حداقل 60 آنزیم مختلف از جمله آنزیم‌های رشد گیاهی و متابولیسمی.
    تنظیم تعادل آب از طریق نیروی اسمزی ریشه و دخالت در عملکرد سلول‌های نگهبان روزنه.
    دخالت در فعال‌سازی چندین آنزیم و کنترل تشکیل ATP به عنوان بخشی از فرآیند فتوسنتز.
ن    تحریک انتقال مواد معدنی از طریق سیستم آوند چوبی و ترکیبات آلی که عمدتا کربوهیدرات‌ها هستند از طریق سیستم آوند آبکشی از منبع به بخش‌های مختلف گیاه.
    مشارکت در تمام مراحل اصلی سنتز پروتئین
    کاهش حساسیت گیاه به بیماری‌های گیاهی و تنش‌های غیرزیستی
    مقابله با شوری.

خیارها و سایر کوکوربیت‌ها تعدادی حساسیت خاص دارند که ممکن است بازده و کیفیت میوه را به خطر بیاندازند. از جمله این حساسیت‌ها می‌توان به حساسیت به شوری عمومی (مقادیر بالای E.C.)، حساسیت به یون‎های خاص مانند کلسیم، منیزیم، سدیم، کلرید و پرکلرات اشاره کرد.

رشد رویشی خیار شامل دو مرحله است:

مرحله I: اولین مرحله رشد عمودی است که با ظهور اولین برگ‌های حقیقی شروع می‌شود و پس از 6-5 گره به پایان می‌رسد.
مرحله II: ساقه دهی: بعد از 6 گره شروع می‌شود. پس از آن شاخه‌های جانبی از کنار برگ‌ها ظهور پیدا می‌کنند و این در حالی است که ساقه اصلی همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. به همین ترتیب شاخه‌های جانبی نیز به طور مرتب در حال رشد هستند و باعث توسعه یافتن هر چه بیشتر گیاه می‌شوند. برگ‌های ساده نیز در هر یک از گره‌ها دیده می‌شوند. هر یک از گل‌ها (میوه) بر روی ساقه خود که از طریق یک گره به ساقه اصلی متصل شده است به وجود می‌آیند.
گل‌ها بسته به نوع و شرایط محیطی که در آن قرار دارند ممکن است در چند گره ابتدایی شروع به رشد کنند.

ارقام خیار

ارقام خیار بر اساس نوع مصرف به خیار مصرفی خام، خیار ترشی یا خیار گلخانه‌ای تقسیم می‌شوند. این طبقه‌بندی چندین ویژگی مختلف میوه مانند شکل، رنگ، نوع برجستگی (درشت یا ریز)، نسبت طول به قطر میوه، ضخامت پوست و زگیل‌های سطحی را شامل می‌شود.
همه انواع خیار باید استوانه‌ای شکل با انتهایی برجسته باشند اگر چه انتهای گرد نیز برای خیار خوراکی معمولی قابل قبول است.

رشد خیار

نیازهای رشدی و عادت‌های گیاهی
گیاه خیار در شرایط نیمه استوایی رشد می‌کند. بهترین شرایط برای رشد این گیاه دمای بالا، رطوبت و شدت نور زیاد به همراه دریافت مداوم آب و مواد مغذی است. با کنترل آفات و تحت شرایط محیطی و تغذیه‌ای مطلوب، گیاه به سرعت رشد می‌کند و بازده تولید محصول بالایی خواهد داشت. ساقه اصلی، شاخه‌ها و پیچک‌ها به سرعت رشد می‌کنند. گیاهان برای داشتن ساقه منفرد، رشد کردن در امتداد خطوط عمودی و همچنین برخورداری از پوشش مناسبی از برگ‌ها که امکان دریافت حداکثر نور و حرکت هوای کافی را فراهم کند به تنک کردن مداوم نیاز دارند. در شرایط بهینه ممکن است تعداد میوه‌های بیشتری از هر 4 زاویه برگ با ساقه تولید شوند که بعدها می‌توانند به بزرگ‌ترین اندازه ممکن برسند؛ به همین دلیل ممکن است میوه‌ها به تنک کردن نیاز داشته باشند. گیاهانی که برای میوه‌دهی آزاد هستند به مرور زمان با ضعف، ریزش میوه و نوسان چشم‌گیر در بهره‌وری مواجه می‌شوند. از نشانه‌های توان بیش از حد گیاه می‌توان به مواردی چون رشد سریع، ساقه‌های ضخیم و شکننده، برگ‌های درشت، پیچک‌های بلند، شاخ و برگ‌های سبز پررنگ، میوه انبوه و همچنین گل‌های زرد پررنگ اشاره کرد. از سوی دیگر خیارها نسبت به شرایط نامساعد محیطی بسیار حساس هستند و کمترین مقدار استرس روی رشد و بهره‌وری آن‌ها تاثیرگذار است. از آن جا که میوه فقط در زاویه‌های جدید برگ‌ها رشد می‌کند ممکن است که تحریک رشد به تنک کردن اساسی نیاز داشته باشد. به طور کلی حذف کامل شاخه‌های جانبی ضعیف بهتر از نوک‌زنی آن‌ها است. 

اطلاعات عمومی خیار
1.1 زادگاه خیار


به احتمال زیاد خیار برای نخستین بار از هند (کوهپایه‌های هیمالیا) یا برمه، جایی که از نظر تنوع گیاهی و میوه‌ها بسیار غنی است سرچشمه گرفته است. این منطقه حداقل به مدت 3000 سال زیر کشت خیار بوده است و پس از آن از هندوستان به سرعت به چین گسترش یافت و از سوی یونانیان باستان و رومیان نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفت. رومی‌ها در مواقع لزوم از روش‌های مصنوعی بسیاری نیز برای رشد خیار استفاده می‌کردند تا در خارج از فصل میوه دهی هم بتوانند این میوه را در اختیار امپراتور تیبریوس قرار دهند.
کلمبوس، خیار را به همراه بسیاری دیگر از انواع سبزیجات وارد دنیای جدیدی کرد. او در سال 1494 آن را در هائیتی و جزایر دیگری کشت داد. 
بیشتر انواع خیارهایی که امروزه وجود دارند حداقل 400 سال پیش شناخته شده بودند. انواع امروزی این میوه از خیارهای ضخیم، کوچک و پهن گرفته تا گونه‌های بزرگ گلخانه‌ای انگلیسی که اغلب به طول دو فوت نیز می‌رسند متغیرند. 

بعد از یک زمستان سرد و برفی، بهار بالاخره فرا می‌رسد! هوا گرمتر می‌شود، روزها طولانی تر هستند و گل‌های زیبا و انواع گیاهان در سرتاسر کشور ظاهر می شوند. پس دست به کار شوید و دستکش‌های باغبانی خود را بردارید و شروع به کاشت سبزیجات و صیفی جات کنید. امروز در مورد بهترین گیاهان برای کاشت در بهار صحبت می‌کنم، اما نگران نباشید، برای شروع به باغ بزرگ یا دانش گسترده باغبانی احتیاج ندارید!

با توجه به این که روز به روز بر جمعیت شهرها افزوده می‌شود، خانههای آپارتمانی در حال گسترش هستند. بسیاری از افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند علاقه به پرورش گل و گیاه دارند؛ اما زندگی شهری و خانههای جدید ممکن است آن‌ها را از علاقهشان دور کند. البته ممکن است بخواهید در مکان‌هایی دیگر مانند دفتر کار، فروشگاه خود و... گیاهانی را پرورش دهید. گیاهان برای رشد به نور فراوانی احتیاج دارند. «چراغ رشد» تکنولوژی است که به شما کمک می‌کند در هر فضای بستهای که دوست دارید، گیاهان موردعلاقه خود را پرورش دهید، حتی آن گیاهانی که گل می‌دهند و یا میوه دارند. در ادامه به معرفی چراغ رشد، انواع و ویژگیهای آن می‌پردازیم.

تردیدی نیست که راب ها و حلزون‌ها بدترین دشمن باغبان در بسیاری از مناطق جهان هستند. این موجودات باریک و لاغر قادرند چندین برابر وزن بدن خود از گیاهان مورد علاقه شما فقط در یک وعده غذایی بخورند.
به نظر می رسد وقتی هوا معتدل و مرطوب است از هیچ جا ظاهر نمی‌شود. آن‌ها شبانه از زیر پوشش‌های گیاهی، زیر سنگ، زیر لبه گلدان‌های گیاهان و هزار مکان مخفی دیگر، ظاهر می شوند. 
بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از روش‌های مختلف برای تلاش در کنترل این آفات در طول سال ها تکامل یافته‌ است.

در این روزها که همه چیز با واکسن‌ها، دستگاهها و دیگر چیزهای مصنوعی مختلف کنترل می‌شود، بسیاری از مردم نگران تغذیه خود هستند. دیگر نیازی نیست ماهها صبر کنید تا فصل میوه موردعلاقهتان برسد و بتوانید آن را تهیه کنید. بسیاری از سبزیجات و میوهها به شیوه گلخانهای تهیه می‌شوند. تقریباً هر چیزی در همه جا پیدا می‌شود. همین امر موجب نگرانی مردم شده است. اکنون فروشگاههای زیادی را در اطراف خود میبینیم که تابلویی بزرگ بر سردرشان زدهاند: «فروشگاه مواد غذایی ارگانیک»!


نمایش 1 تا 15 از 744 (50 صفحه)