بذر گیاهان کمیاب

بعضی گیاهان بیشتر دیده شدند و برخی کمتر. اما بعضی گیاهان خاص و کمیاب مانند گیاهان گرمسیری یا گیاهان کلکسیونی چون در همه مناطق دنیا قابل تکثیر نبودند، در مرور زمان به عنوان گیاه کمیاب معرفی شدند. حتی سبزیجات و گل هایی وجود دارند که احتمالا تا به حال آن‌ها را ندیده‌اید و از دیدنشان شگفت شده خواهید شد. گیاهان گوشت‌خوار نیز از دسته کمیابترین‌ها هستند. در بذرام می‌توانید انواع گیاهان نادر و کمیاب را بیابید، بذر آن‌ها را تهیه کنید و با توجه به آموزش‌هایی که مجموعه بذرام منتشر کرده است آن‌ها را پرورش دهید. بدون شک داشتن گیاهی خاص که سبب تعجب دیگران شود برای شما جالب است. برای خرید بذرهای کمیاب محصولات زیر را مشاهده کنید.

 

نمایش شبکه:

بذر پاپایا زرد پاکوتاه

9,800تومان

پاپایا زرد پاکوتاه مشخصات کلی پاپایا زرد پاکوتاه این واریته از پاپایا ارتفاع کوتاهی داشته و در نتیجه چیدن میوه ها در این گونه آسان تر است. میوه ها زرد رنگ هستند. معمولا یک سال بعد از کاشت، گیاه به بار می‌نشیند و تولید میوه می‌کند. میوه ها طعم خیلی خوبی دارند و دارای خواص بسیار زیادی می‌باشند. در بسیا..

تمام شد

بذر آب تره

6,500تومان

گیاه آب تره یا علف چشمه از تیره شب بوها است و برگ های سبز کوچک و گل های خوشه ای سفید رنگ تولید می کند. این گیاه مقدار زیادی آهن، کلسیم و اسید فولیک دارد، همچنین دارای مقداری ویتامین C و A می باشد. میزان آهنی که در این گیاه وجود دارد از میزان آهن موجود در اسفناج بیشتر است و میزان کلسیم موجود در آن نیز از کلسیم شیر بیشتر می باشد. مصرف گیاه آب تره در ..

بذر آلو درختی ناتال

19,500تومان

بذر آلو درختی ناتال مشخصات کلی آلو درختی ناتال آلو درختی ناتال درختی کمتر شناخته شده است که میوه ترش و آبداری تولید می کند. این میوه غنی از ویتامین C می باشد و به عنوان منبع غنی این ویتامین مورد استفاده قرار گرفته شده است. به نظر می رسد آلو درختی ناتال بیشتر با نام Carissa Carandas شناخته می شود. این آلو همچون..

تمام شد

بذر آمورفوفالوس بولبیفر

6,500تومان

آمورفوفالوس بولبیفر یک گل بسیار زیبا است که از بزرگترین گل های جهان می‌باشد. آمورفوفالوس بولبیفر به دلیل اندازه بزرگی که دارد بسیار جذاب و خیره کننده است. این گل از خانواده گلشیپوریان بوده و می‌تواند به اندازه 50 سانتی متر رشد کند. آمورفوفالوس یک گل منحصر به فرد و عجیب می باشد. این گل یکی از جالب ترین و عجیب ترین گیاهان جهان است که نظر هر  فردی را ..

تمام شد

بذر ارکیده درختی بائوهینیا

19,800تومان

ارکیده درختی بائوهینیا یک گونه از گیاهان گلدار از خانواده Fabaceae می باشد و بومی آسیای جنوب شرقی است. این درخت همچنین با نام های درخت ارکیده، درخت بائوهینیا بنفش، درخت ارکیده هنگ کنگ و درخت پروانه شناخته می شود. ارکیده درختی بائوهینیا یک درخت برگریز است که اندازه کوچک تا متوسطی دارد و می تواند تا ارتفاع 5 متر رشد کند. اندازه برگ های این درخت 10 تا..

تمام شد

بذر ارکیده درختی بائوهینیا سفید

0تومان

ارکیده درختی بائوهینیا سفید همچنین با نام ارکیده سفید درختی نیز شناخته می‌شود. این گیاه یک درخت یا درختچه گرمسیری است که می‌تواند به ارتفاع 6 تا 9 متر رشد کند. ارکیده درختی بائوهینیا سفید را می‌توان در خانه نیز نگه داری کرد و با هرس اندازه آن را کوچک نگه داشت. این گیاه رشد سریعی دارد و بومی جزایر اقیانوس آرام و نواحی گرمسیری آمریکا می‌باشد. این درخ..

تمام شد

بذر ارکیده سیمبیدیوم

75تومان

ارکیده سیمبیدیوم یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های جهان می‌باشد که هم خارج از خانه و هم به عنوان یک گیاه آپارتمانی و تزیینی کاشته می‌شود. این گیاه مقاومت بالایی در هوای سرد و گرم دارد. ارکیده سیمبیدیوم یک گیاه همیشه سبز است و به رنگ ارغوانی روشن می‌باشد. این گل به خصوص برای دسته گل و به عنوان گل شاخه بریده بسیار با ارزش می‌باش..

تمام شد

بذر استار فروت

2,500تومان

استار فروت یکی از میوه های استوایی است و بومی سریلانکا می‌باشد. طعم این میوه ترش یا شیرین بوده و بسیار خوشمزه می‌باشد. استار فروت حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است و دارای خواص ضد میکروبی قوی می‌باشد. استار فروت خواص و فواید زیادی دارد و بسیاری از متخصصان تغذیه خوردن آن را به صورت مرتب توصیه می‌کنند. شکل ظاهری..

بذر اسفناج خزنده

5,500تومان

اسفناج خزنده یک گیاه چند ساله است ولی در آب و هوای سرد به صورت یک ساله رشد می‌کند. گیاه به صورت بالارونده رشد می‌کند و رشد بسیار سریعی دارد و می‌تواند به اندازه 9 متر رشد کند. اسفناج خزنده ساقه نرم و برگ های با طراوتی دارد. طعم برگ ها درست شبیه اسفناج معمولی است و به عنوان جایگزین اسفناج استفاده می‌گردد. ویتامین ها و مواد مغذی م..

تمام شد

بذر افرا رنگی

0تومان

افرا رنگی یا افرا آمور بومی شمال شرقی چین و ژاپن است. این درخت در طبیعت می‌تواند به ارتفاع 6 تا 9 متر رشد کند. درخ افرا رنگی نسبت به هرس سنگین مقاوم است به همین دلیل یک درخت مناسب برای درست کردن بونسای می‌باشد. پوست درخت صاف بوده و رنگ متمایل به قرمز دارد. افرا رنگی یکی از زیباترین گونه های افراست. رنگ برگ ها در تابستان سبز است اما در اواسط تابستان..

تمام شد

بذر انار مینیاتوری

9,800تومان

درختچه انار مینیاتوری بومی منطقه ایران تا هیمالیا است. این گیاه یک انتخاب بسیار خوب برای درست کردن بونسای است زیرا ارتفاع آن بیشتر از 120 سانتی متر نمی‌شود. درختچه انار مینیاتوری بسیار زیباست و تنه آن به طور طبیعی پیچیده می‌شود به همین دلیل به نظر می‌رسد این درختچه سن زیادی دارد. در این گیاه گل های کوچک قرمز رنگ و معطری به شکل ترومپت در اواخر تابست..

تمام شد

بذر انگور خرس

7,800تومان

بذر انگور خرس مشخصات کلی انگور خرس درخت انگور خرس (به انگلیسی:BearBerry) درختی است که در بهار بسیار باشکوه و زیباست. شکوفه‌های صورتی رنگ زیبای درخت انگور خرس در نهای به توت‌های قرمز رنگی تبدیل می‌شوند. این گیاه روی سطح طمین رشد می‌کند و به ندرت بیشتر از ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع دارد. درخت انگور خرس دارای برگ‌های کوچک هم..

بذر اچینو کاکتوس گروزونی

6,500تومان

این کاکتوس بسیار زیبا کروی شکل است و دارای خارهای زرد رنگ می باشد. در این کاکتوس شیارهای طولی عمیقی وجود دارد. اچینوکاکتوس گروزونی می تواند تا یک متر بلند شود و اگر کاکتوس در شرایط مطلوبی باشد به قطر یک متر نیز می رسد. این کاکتوس از طریق بذر رشد آسانی دارد و چنانچه به خوبی از آن مراقبت شود به سرعت رشد می کند. اچینوکاکتوس گروزونی بسیار زیبا و جذاب ا..

تمام شد

بذر بائل (مرکبات پنبه ای)

9,200تومان

بائل (مرکبات پنبه ای) مشخصات کلی بائل (مرکبات پنبه ای) میوه بائل همچنین با نام‌های سیب بنگالی، سیب طلایی، پرتقال ژاپنی، سیب سنگی یا سیب چوبی نیز شناخته می‌شود. این میوه بومی هند و جنوب شرقی آسیا است و به صورت طبیعی در سریلانکا، تایلند و مالزی رشد می‌کند ودر هند به عنوان یک درخت مقدس شناخته می‌شود. درخت بائل معمولا ..

بذر بابونه آلمانی

6,500تومان

بابونه آلمانی گیاهی یکساله و معطر است که به ارتفاع 20 تا 40 سانتی متر رشد می‌کند. این گیاه دارای گل های سفید معطر است و برگ های آن دارای بریدگی های باریک می‌باشد. از گیاه بابونه سال های زیادی است که در طب سنتی استفاده می‌شود و کاربرد زیادی در صنعت لوازم آرایش و زیبایی دارد. این گیاه از مهمترین گیاهان دارویی می‌باشد و در درمان بیماری های زیادی کاربر..

تمام شد

بذر بادام زمینی کوهی

38,000تومان

بادام زمینی کوهی مشخصات کلی بادام زمینی کوهی این گیاه با نام‌های ساشا اینچی، اینکا اینچی، بادام زمینی کوهی، بادام زمینی اینکا شناخته می‌شود. این گیاه بومی جنگل‌های آمازون در پرو است و قرن‌ها توسط مردم بومی این منطقه کشت شده است. گیاه به ارتفاع 2 تا 5 متر رشد می‌کند و دارای برگ‌های متناوب قلبی شکل است. برگ‌ها به طول..

نمایش 1 تا 16 از 229 (15 صفحه)