بذر ریحان ابلق

بذر ریحان ابلق

3,000تومان
کد محصول: T013
انبار 29
مشاهده شده 893 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

ریحان ابلق

ریحان ابلق

ریحان ابلق

جوانه زنی بذر ریحان

مشخصات کلی ریحان ابلق

ریحان ابلق رنگ سبز و بنفش دارد. این ریحان دارای عطر بسیار قوی و طعم بسیار خوبی است. بوته به اندازه 25 تا 50 سانتی متر رشد می‌کند. این ریحان هم در گلدان و هم در زمین قابل کاشت است و رشد آسانی دارد. ریحان ابلق به مدت طولانی قابل برداشت است.

کاشت بذر ریحان ابلق

در صورتی که قصد دارید ریحان را در گلدان بکارید و در خانه نگه دارید هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید. در صورتی که می‌خواهید بذرها را به طور مستقیم در زمین بکارید در بهار بعد از اتمام سرما اقدام به کاشت نمایید. بهتر است ابتدا بذرها را نشا کرد و سپس نهال‌ها را به زمین انتقال داد. در مناطق گرم که زمستان‌های سردی ندارند، هر زمان از سال می‌توان بذرها را به طور مستقیم در زمین کاشت. ریحان برای رشد به آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت) و خاک غنی دارای زهکشی خوب نیاز دارد. بذرها را روی سطح خاک قرار دهید و با لایه نازکی خاک (بیشتر از 5 میلی‌متر نشود) بپوشانید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی مواظب باشید خاک بیش از حد خیس نشود. ریحان در دمای 18 تا 29 درجه جوانه می‌زند ولی بهترین دما برای جوانه زنی بذر ریحان 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد است. جوانه زنی بذر ریحان 5 تا 10 روز طول می‌کشد. فاصله بین نهال‌های ریحان را 15 تا 20 سانتی‌متر در نظر بگیرید. در صورتی که ریحان را در گلدان می‌کارید، برای هر نهال یک گلدان با قطر و عمق حداقل 20 سانتی‌متر در نظر بگیرید. ریحان را از پایه دوبار در هفته آب بدهید. به جای ریختن آب به طور مستقیم بر روی برگ و ساقه گیاه، آب را درست تا خط رویش ساقه در خاك بریزید. به این ترتیب، ریشه‌ها قادر به جذب آب از پایه می‌باشند و برگ‌های ریحان مرطوب و خیس نمی‌شوند. برای اطمینان از زمان آبیاری، با قرار دادن انگشت خود در عمق حدود 2.5 سانتیمتر خاک، رطوبت آن را آزمایش کنید. اگر با انگشتتان در این عمق احساس خشكی كنید، گیاه را به آرامی آبیاری کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 15 تا 20 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه زنی: 5 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 18 تا 21 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای عطر بسیار قوی، خوش طعم
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

ریحان ابلق در یک نگاه

نام علمی
Ocimum basilicum
نام انگلیسی
Particolored Basil
نام فارسی
ریحان ابلق
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60-70 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!