کود کامل معجزه‌گر

کود کامل معجزه‌گر

1,200,000تومان
کد محصول: MCFert
موجودی: تمام شد
مشاهده شده 22794 بار

توضیحات محصول

کود گیاهان آپارتمانیکود کامل معجزه‌گر

یکی از مشکلاتی که هر پرورش‌دهنده گل و گیاه با آن روبروست تغذیه گیاه است. اصطلاحا به تغذیه گیاه کوددهی می‌گویند. در طی سالیان دراز، صنعت کشاورزی تحولات عظیمی پیدا کرده و دانش تغذیه گیاهان نیز به صورت بی‌وقفه‌ای در حال رشد است. گروه تخصصی بذرام طی سال‌ها تجربه و کار بر روی تغذیه گیاهان مختلف توانست به سطح بالایی از این علم دست یابد. از این رو برای اولین بار پکیج کاملی را از کودها و ترکیبات مختلف با هدف دسترسی به حداکثر سلامت گیاه طراحی و فرموله کردیم.
کود کامل معجزه‌گر شامل 7 نوع ترکیب مختلف است که نه تنها تمامی نیازهای گیاه شما را تامین می‌کند، بلکه سبب افزایش سطح ایمنی گیاه، بهبود سلامتی عمومی، افزایش رشد و فتوسنتز، افزایش کیفیت و کمیت گلدهی، افزایش باردهی و توان نگهداری میوه و در نهایت ریکاوری گیاه برای دوره بعدی تولید می‌شود.
در تولید این کود کامل از مواد آلی، ترکیبات زیستی و ارگانیک استفاده شده. یقینا اگر برنامه کودهی را طبق دستورالعمل مصرف این کود انجام دهید، به طور مثال اگر گوجه‌فرنگی در خانه تولید می‌کنید، به هیچ عنوان مزه آب نخواهد داد و خوش‌طعم و لذیذ است یا سبزی ریحانی که با این برنامه کودی تغذیه شده دارای عطر و طعم فراوانی است. در ادامه توضیحات مختصری از هر کدام از این 7 نوع ترکیب کودی را مشاهده می کنید.

POWER (قدرت بی‌نهایت طبیعت را درک کنید)


 برای کاشت بذر یا پایداری نهال جدید در گلدانی نو، از این ترکیب استفاده کنید. کود پاور را در اطراف ریشه گیاه مستقر کنید به طوری که با ریشه در تماس باشد. توجه کنید در زمان کندن خاک اطراف ریشه به ریشه آسیبی وارد نشود. نیازی نیست تمام ریشه با این ترکیب پوشش داده شود اما حداقل دو یا سه قسمت از ریشه را پوشش دهد. میزان مصرف برای هر گیاه متفاوت است اما حدود یک قاشق کوچک برای هر گیاه کافی است.
برای کاشت بذر هر یک لیتر خاک را با ۱۰ گرم از کود POWER مخلوط کنید.
بعد از مصرف کود POWER چه اتفاقی می‌افتد؟ طی مدت کوتاهی که حدود یک ماه است، ترکیبات زیستی که شامل برخی قارچ‌ها و باکتری‌های مفید هستند در ریشه گیاه و در خاک اطراف ریشه لانه‌گزینی می‌کنند. همچنین کودهای حمایتی و ضداسترس که مستقیم و غیرمستقیم در اختیار گیاه شما قرار می‌گیرد توان جذب عناصر مختلف و توسعه ریشه را حتی بیش از صد برابر افزایش می‌دهد. شاید برای شما عجیب به نظر برسد اما گیاهان زندگی خارق‌العاده‌تری از چیزی که عموما تصور می‌شود دارند.
 

TAKEOVER (توسعه بیشتر ریشه به همراه تقویت سیستم ایمنی)


گیاهان مانند موجودات دیگر دارای سیستم ایمنی هستند. این سیستم ایمنی که شامل ایمنی ذاتی و ایمنی اکتسابی است می‌تواند آنقدر قوی باشد که هیچ بیماری و آفتی نتواند آن را از پا درآورد. همین‌طور عکس این موضوع هم صادق است. یکی از مشکلات کشاورزی که کشور ما ایران در حال حاضر با آن مواجه است همین مسئله است. کاهش سطح سیستم ایمنی در گیاه یعنی استفاده  از سموم شیمیایی و در نهایت عدم کیفیت و ناسالم بودن محصولات. البته که ما راهکار مناسبی برای افزایش سطح سیستم ایمنی گیاه درنظر گرفتیم. کود TAKEOVER بدین منظور طراحی شده است. همچنین دارای سطح بالایی از فسفر است که می‌تواند شرایط توسعه ریشه و ساختار بافت گیاهی را به حداکثر توان خود برساند. ترکیب دیگری که می‌تواند به صورت کارآمد به گیاه شما کمک کند بتائین است که در ترکیب این کود وجود دارد. این ترکیب کودی بالانس شده است و برای دوره ۴ برگی شدن گیاه تا شروع رشد اصلی مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم از این کود دو مرحله به فاصله دو هفته به صورت محلول‌پاشی استفاده شود.
میزان مصرف TAKEOVER به مقدار یک گرم در یک لیتر آب به صورت محلول‌پاشی می‌باشد. سعی کنید محلول‌پاشی را بر رو و پشت سطح برگ انجام دهید.

BOOSTER (حداکثر رشد رویشی برای تولیدی متفاوت)


کشاورزان آمریکایی که در فستیوال‌ها و مسابقات محصولات کشاورزی در صدر هستند و مقام‌های اول را به خود اختصاص می‌دهند یک نکته را به خوبی می‌دانند. تولید یک گیاه زمانی بیشتر می‌شود که به حداکثر رشد رویشی خود برسد. از این رو یکی از تکنیک‌ها کاشت گیاهان قبل از فصل اصلی آن‌هاست، این کشاورزان در سینی‌های نشا خاصی که معمولا بزرگ‌تر از حدمعمول هستند بذرها را در گلخانه می‌کارند و زمانی که هوا برای بیرون آوردن مساعد شد، به جای بذر گیاه رشد یافته را به زمین منتقل می‌کنند. ای کار باعث می‌شود تا گیاه زمان بیشتری برای رشد رویشی قبل از به گل رفتن یا تولید محصول داشته باشد. قانون ساده‌ای وجود دارد: ریشه برگ و ساقه بیشتر مساوی با محصول بیشتر و با کیفیت‌تر.
کود BOOSTER اما در این مورد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این کود می‌تواند رشد رویشی گیاه شما را بدون وقفه و به صورت غیرقابل تصوری افزایش دهد. معمولا گیاهان در زمان رشد چندین بار توقف می‌کنند و دوباره به رشد خود ادامه می‌دهند. این توقف به دلیل عدم توانایی کافی در توسعه ریشه، عدم دسترسی به آب و مواد غذایی یا بیماری و آفات ممکن است رخ دهد. کود BOOSTER به شکلی طراحی شده که بتواند با افزایش مجدد سیستم ایمنی گیاه در برابر امراض ایستادگی کند، سبب رشد مجدد ریشه‌ها و توسعه بیشتر آن شود، تنش‌های محیطی ار جمله آفتاب سوختگی و کم‌آبی‌های احتمالی را تا حد زیادی برطرف کند و تمام احتیاجات تغذیه‌ای گیاه را برای رشد رویشی با حداکثر توان ژنتیکی گیاه تامین نماید.
میزان مصرف کود BOOSTER ۲ گرم در یک لیتر آب برای آبیاری و ۱ گرم در یک لیتر آب برای محلول‌پاشی است. پیشنهاد می‌شود مرحله اول استفاده از این کود را به صورت آبیاری و یک هفته بعد محلول‌پاشی شود.

SHIFTER (گذرگاهی به سوی شکوفایی)


یکی از مراحل مهم و حیاتی برای گیاهان زمانی است که گلدهی آغاز می‌شود. در این زمان نیاز گیاهان به برخی مواد غذایی ازجمله فسفر به شدت افزایش می‌یابد. همچنین گیاه ممکن است دچار برخی تنش‌های محیطی شود. این مرحله از رشد گیاه معمولا با بیمار شدن گیاه و حمله آفات همزمان می‌شود. به همین دلیل SHIFTER که فرمولاسیون بسیار ویژه‌ای برای تامین نیاز غذایی گیاه و در عین حال تامین تمامی پیش‌نیازهای مکانیزم‌های حیاتی گیاه را دارد، در نظر گرفتیم. SHIFTER را به صورت محلول‌پاشی با دز مصرفی یک گرم برای دو لیتر آب استفاده کنید. توصیه می‌شود هر هفته یک‌بار محلول‌پاشی انجام شود. این ترکیب را می‌توانید تا اتمام گلدهی گیاه ادامه دهید. بدیهی است در شرایطی که گیاهانی مانند گوجه‌فرنگی و خیار چندین ماه گل خواهند داد یا گل‌هایی مانند بنفشه آفریقایی که بیشتر زمان سال در حال گلدهی است، استفاده از SHIFTER بهتر است ادامه داشته باشد. در این صورت دز یک گرم برای ۳ لیتر آب به صورت محلول‌پاشی توصیه می‌شود.

YIELDER (بیشترین تولید، سالم‌ترین محصول)


اگر بگوییم اکثر موجودات در زمان باردهی بیشترین آسیب را می‌بینند کاملا درست است. گیاهان فصلی معمولا بعد از اتمام دوره باردهی از بین می‌روند و بسیاری دیگر از گیاهان تقریبا توان زیستی خود را به طور کامل از دست می‌دهند. اما چرا؟
مثال ساده‌ای این مسئله را کاملا بیان خواهد کرد. فلفل گیاهی چند ساله است که در مناطق معتدل و استوایی به راحتی چندین سال به رشد و تولید خود ادامه خواهد داد. اما در اکثر موارد گیاه فلفل پس از اتمام دوره باردهی در اوایل تا اواخر پاییز از بین می‌رود. در بیشتر مواقع گیاه فلفل در اواخر دوره پرورش زرد خواهد شد و کم‌کم انواع آفات و بیماری‌ها این گیاه را به کلی خشک خواهد کرد. البته که بیشتر کشاورزان گمان می‌کنند گیاه فلفل به انتهای دوره زندگی خود رسیده اما برخلاف تصور، گیاه فلفل از کمبود شدید مواد غذایی دچار بیماری و مشکل شد و مرگ به او القا گردید نه این‌که دوره عمرش به پایان رسیده باشد.
ترکیب YIELDER طوری طراحی و فرموله شده است که علاوه بر تامین نیاز غذایی گیاه در زمان باردهی، از رشد و نمو اندام‌های حیاتی گیاه جلوگیری نمی‌کند و گیاه می‌تواند پس از باردهی نیز به خوبی پایداری خود را حفظ نماید. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که باردهی در هر موجودی سنگین‌ترین و سخت‌ترین مرحله از حیات است.
پیشنهاد می‌شود جهت بهبود شرایط تولید برای درختان هر دو هفته یکبار و برای سبزیجات هر هفته از ترکیب YIELDER به میزان ۲ در هزار به صورت آبیاری استفاده شود.

RECOVER (بازگشت به دوران اوج)


اگر شرایط تغذیه‌ای گیاه شما به ترتیب بالا باشد، نباید گیاه‌هایتان دچار کمبود شده باشند اما یقینا ذخیره بسیاری از موادغذایی مخصوصا ریزمغذی‌ها در بافت گیاه و در بخش نزدیک به ریشه (ریزوسفر) به حداقل خود رسیده است. ترکیب RECOVER توانایی تامین مجدد کلیه موادمغذی مورد نیاز تمام گیاهان را داراست و می‌تواند به سادگی ان را برطرف کند.
RECOVER از دو نوع ترکیب تشکیل شده است. RECOVER1 و RECOVER2
پیشنهاد می‌شود به میزان ۱ گرم در یک لیتر آب به صورت آبیاری از RECOVER1 و به میزان ۱ گرم در یک لیتر آب از RECOVER2 با فاصله زمانی ۳ روزه استفاده کنید. اگر گیاه شما در رشد فعال است و جوانه جدید می‌دهد که در مورد گل‌های آپارتمانی و شرایط گلخانه‌ای معمولا این‌طور است، بهتر است تا ۳ مرتبه این کودهی را تکرار کنید.

توصیه‌های مصرف ترکیب کود کامل معجزه‌گر:
-    از استفاده  بیش از اندازه دز پیشنهادی جدا خودداری نمایید.
-    تمامی ترکیب‌های کودی در قوطی ۱۵۰ گرمی هستند.
-    دمای مناسب را برای گیاه خود تامین کنید.
-    نور مناسب برای گیاه یکی از اولویت‌های اصلی است. بدین منظور در صورت عدم وجود نور کافی از چراغ‌های رشد LED استفاده نمایید.
-    از خاک مرغوب و با قابلیت تهویه (تخلخل) بالا که توانایی نگهداری میزان مناسبی از آب را داراست استفاده کنید.
-    در کشت‌های گلدانی از سایز مناسب گلدان استفاده شود. گیاه با محدود شدن فضای ریشه سلامت خود را در خطر خواهد دید و رشد غیرطبیعی خواهد داشت.
-    توصیه‌های نابجا و اشتباه زیادی در اینترنت وجود دارد، همیشه قبل از انجام کاری از درستی آن اطمینان کسب کنید یا روی بخش محدودی آن را آزمایش کنید.
-    از مخلوط کردن کودهای دیگر با ترکیبات کود کامل معجزه‌گر خودداری کنید. زیرا برخی از ترکیبات امکان مخلوط شدن با هم را ندارند یا اثر مخربی روی گیاه خواهند داشت.
-    با پشتیبانی بذرام در تماس باشید.

برنامه زمانبندی کود کامل معجزه‌گر بذرام را از این لینک دانلود کنید.

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!