بذر خیار گرد ایتالیایی

بذر خیار گرد ایتالیایی

7,200تومان
کد محصول: ex348
انبار 57
مشاهده شده 3233 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

خیار گرد ایتالیایی

خیار گرد ایتالیایی

خیار گرد ایتالیایی

نهال خیار گرد ایتالیایی

مشخصات کلی خیار گرد ایتالیایی

خیار گرد ایتالیایی که همچنین با نام خربزه کاروسل نیز شناخته می‌شود، یک گیاه بسیار مقاوم است که میوه‌های گرد یا بیضی شکل به طول 10 تا 12 سانتی‌متر تولید می‌کند. گیاه باردهی بالایی دارد، پوست میوه به رنگ سبز روشن و گوشت آن سفید رنگ است. میوه‌ها مانند خیار مصرف می‌شوند. طعم میوه شیرین تر از خیار است و ترد تر می‌باشد و هیچ گونه تلخی در آن وجود ندارد. این گیاه بسیار قوی بوده و در برابر خشکسالی نیز مقاوم می‌باشد.

کاشت بذر خیار گرد ایتالیایی

بذر خیار گرد ایتالیایی را در یک خاک غنی با زهکشی خوب به عمق 12 میلی‌متر بکارید. بذرها را می‌توان ابتدا نشا کرد و نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل نمود. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر خیار گرد ایتالیایی 18 تا 32 درجه سانتی‌گراد است. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از رفع سرما نهال‌ها را به زمین منتقل کنید. یک مکان دارای آفتاب کامل برای کاشت انتخاب نمایید. فاصله کاشت بین گیاهان را 50 تا 70 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 100 سانتی‌متر در نظر بگیرید. همچنین می‌توان بذرها را به طور مستقیم در زمین کاشت (زمانی که دمای خاک حداقل 16 درجه سانتی‌گراد باشد). قبل از کاشت خاک را شخم بزنید و کود حیوانی پوسیده به خاک اضافه نمایید. در طول فصل رشد به طور منظم به گیاه آب دهید و خاک را مرطوب نگه دارید. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 50 تا 70 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 100 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر:12 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: یک تا دو هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 18 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 18 تا 32 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: بالا
مزیت: بسیار قوی و مقاوم
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

خیار گرد ایتالیایی در یک نگاه

نام علمی
Cucumis melo
نام انگلیسی
Italian Round Cucumber, Carosello Tondo Liscio di Manduria, Tondo Liscio.
نام فارسی
خیار گرد ایتالیایی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
80 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!