بذر ذرت بیبی کورن

بذر ذرت بیبی کورن

5,900تومان
کد محصول: T015
انبار تمام شد
مشاهده شده 204 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

بیبی کورن

بذر بیبی کورن

بذر بیبی کورن

بذر بیبی کورن

مشخصات کلی بیبی کورن

بیبی کورن همچنین با نام ذرت کوچک و مینی ذرت نیز شناخته می شود. این ذرت برای درست کردن ترشی، سالاد و .. محبوبیت زیادی دارد. اندازه ذرت ها کوچک هستند و رنگ آن ها شیری تا زرد رنگ است. اندازه بوته این ذرت نسبت به ذرت های معمولی کوچکتر می باشد. ذرت ها طعم بسیار خوب و شیرینی دارند. بیبی کورن قابلیت کاشت در گلدان را نیز دارد. این ذرت خیلی زود به باردهی می رسد و باردهی آن نیز بسیار بالا می باشد.

کاشت بذر بیبی کورن

ذرت برای رشد به خاکی نیاز دارد که به سرعت خشک نشود و رطوبت را به میزان کافی در خود نگه دارد، در عین حال زهکشی خوبی داشته باشد که آب در خاک نماند و خاک خیس و اشباع از آب نشود. بذرها را به عمق 2 سانتی‌متر در خاک بکارید. زمان کاشت بهار بعد از رفع سرما می باشد. کاشت ذرت به دو صورت انجام می شود: روش خطی و روش پشته ای، در روش خطی یا ردیفی فواصل ردیفها را 75 تا 120 سانتیمتر و فواصل بوته‌ها را 20 تا 30 سانتی متر در نظر می گیرند و در روش پشته ای ، فواصل پشته ها را از یکدیگر 90 سانتی متر در نظر گرفته و در هر پشته 5 الی 6 عدد بذر را میکارند. کاشت ذرت به صورت پشته ای از کاشت ذرت به روش خطی بهتر است زیرا عمل گرده افشانی که به وسیله باد صورت میگیرد، آسان تر انجام می شود. با توجه به این که ذرت رشد سریعی دارد بنابراین نیاز کودی آن بالاست. بنابراین در زمین‌های با خاک‌های مرغوب کود ازته را تا 85 کیلوگرم در هکتار مصرف می‌کنند. نیاز ذرت به کود فسفر خیلی کم می‌باشد و میزان 40 تا 45 کیلوگرم در هکتار کافی است. ولی برعکس به کودهای پتاس احتیاج فراوانی دارد و میزان 85 تا 100 کیلوگرم مصرف می‌کنند. ذرت به کمبود روی حساس است و در صورت کمبود این عنصر نوارهای کم رنگی روی برگ ها ظاهر می‌شود و جوانه‌ها به رنگ سفید در می‌آیند. ذرت در هر نوع آب و هوایی قابل کشت است ولی در آب و هوای گرم از رشد و نمو بهتری برخوردار است، همچنین زودرس تر شده و محصول بیشتری می‌دهد . علاوه بر وجود دمای کافی در طول دوره رشد باید به طور مداوم رطوبت کافی در اختیار گیاه باشد. نیازهای آبی ذرت در زمان تولید ریشه و تلقیح آن‌ها و همچنین در موقع بستن دانه‌ها به حداکثر خود می‌رسد. زیرا در این مراحل از رشد گیاه، کمبود آب به خصوص اگر همراه با بادهای گرم و خشک نیز باشد، در گرده افشانی و تشکیل دانه اختلال ایجاد کرده و قسمت‌های نوک ذرت فاقد دانه خواهد بود و یا دانه‌های ریزی تولید خواهد کرد. آزمایشات بر روی ذرت نشان داده که این گیاه برای تولید محصول کافی بیشتر از سایر سبزی‌ها در دوره رشد و  نمو خود به آب نیاز دارد و سریع تر از سایر سبزی‌ها به کم آبی عکس العمل نشان می‌دهد.

فاصله بین گیاهان: 20 تا 30 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 90 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 2 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 10 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: حداقل 18 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: حداقل 18 دجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: بالا
مزیت: تولید ذرت های جداب، خوش طعم و شیرین
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

بیبی کورن در یک نگاه

نام علمی
Zea mays
نام انگلیسی
Baby Corn
نام فارسی
بیبی کورن
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60-80 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!