بذر گل کلم رومانسکو ناتالینو

بذر گل کلم رومانسکو ناتالینو

7,800تومان
کد محصول: R19
انبار 84
مشاهده شده 2951 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل کلم رومانسکو ناتالینو

گل کلم رومانسکو ناتالینو

گل کلم رومانسکو ناتالینو

جوانه زنی بذر گل کلم

مشخصات کلی گل کلم رومانسکو ناتالینو

گل کلم رومانسکو ناتالینو یک واریته بسیار جذاب، دارای بافت ترد و طعم عالی می‌باشد. گلچه‌ها به صورت مارپیچی هستند. گل کلم رومانسکو ناتالینو را می‌توان زمانی که کوچک است یا زمانی که به اندازه کامل خود می‌رسد برداشت کرد. رنگ این گل کلم سبز روشن است.

کاشت بذر گل کلم رومانسکو ناتالینو

2 تا 4 هفته قبل از پایان سرما، بذرها را در سینی نشا یا گلدان‌های کوچک بکارید. بذرها را با لایه ای خاک (در حد 5 میلی‌متر) بپوشانید. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر گل کلم 21 تا 27 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. جوانه‌زنی یک تا چهار هفته طول می‌کشد. به محض دیدن جوانه‌ها، سینی نشا را در یک پنجره آفتابی قرار دهید. 3 تا 4 هفته بعد از جوانه‌زنی، به نهال‌ها کود کامل بدهید. نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. قبل از انتقال نهال‌ها به زمین، آن‌ها را مقاوم کنید. به این صورت که به مدت یک هفته سینی نشا یا گلدان را خارج از خانه در مکانی که از باد و آفتاب گرم محافظت می‌شود قرار دهید. اگر شب‌ها سرد است، سینی نشا را به خانه بیاورید و دوباره صبح به خارج از خانه منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 45 تا 60 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 75 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بذرها را می‌توان در بهار بعد از رفع سرما مستقیم در زمین کاشت. گل کلم به خاک غنی، مرطوب دارای زهکشی خوب و آفتاب کامل نیاز دارد. قبل از کاشت در زمین، علف‌های هرز را حذف نمایید و خاک را با کمپوست یا کود پوسیده مخلوط کنید. برای برداشت پاییزی گل کلم، هشت هفته قبل از شروع سرما اقدام به کاشت کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 45 تا 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: یک تا چهار هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 21 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 21 تا 27 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: بالا
مزیت: جذاب و منحصر به فرد
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل کلم رومانسکو ناتالینو در یک نگاه

نام علمی
Brassica oleracea
نام انگلیسی
Cauliflower Romanesco Natalino
نام فارسی
گل کلم رومانسکو ناتالینو
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
78 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!