بذر کاهو لیتل جم قرمز

بذر کاهو لیتل جم قرمز

15,000تومان
کد محصول: ex510
موجودی: 28
مشاهده شده 663 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کاهو لیتل جم قرمز

کاهو لیتل جم قرمز

کاهو لیتل جم قرمز

کاهو لیتل جم قرمز

مشخصات کلی کاهو لیتل جم قرمز

کاهو لیتل جم، یک نوع کاهو با اندازه کوچک و طعم بسیار عالی می‌باشد. اندازه هر کاهو حدود 20 سانتی متر است. برگ‌ها ترد و شیرین هستند و طعم بسیار خوبی به سالاد می‌دهند. بافت و رنگ برگ‌های کاهو لیتل جم بسیار عالی می‌باشد. این کاهو علاوه طعم بسیار خوب، ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارد و بوته آن شبیه یک گل است. قسمت انتهایی برگ‌ها سبز رنگ بوده و قسمت بالایی قرمز رنگ است. کاهو لیتل جم قرمز، غنی از آنتی‌اکسیدان و مواد مغذی است و برگ‌های قرمز و لطیفی دارد که بافت و رنگ آنها برای هر سالادی مناسب می‌باشد.

کاشت بذر کاهو لیتل جم قرمز

زمان کاشت بذر کاهو بهار و پاییز می‌باشد. بذرها را می‌توان ابتدا نشا کرد و سپس نهال‌ها را به زمین منتقل نمود،  بذرها را به عمق نیم سانتی‌متر در خاک بکارید. از یک خاک سبک با زهکشی خوب برای کاشت بذر کاهو استفاده کنید. بذر کاهو در دمای 12 تا 25 درجه سانتی‌گراد جوانه می‌زند. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. جوانه‌زنی بذر کاهو 2 تا 10 روز طول می‌کشد. فاصله بین بذرها را 3 سانتی‌متر در نظر بگیرید. سه تا چهار هفته بعد از جوانه‌زنی، نهال‌های کاهو را به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 20 تا 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. نهال‌ها را در یک خاک غنی با زهکشی خوب بکارید. کاهو را در آفتاب کامل یا سایه-آفتاب بکارید. خاک باید همیشه مرطوب نگه داشته شود ولی خیلی خیس نشود. خاک خشک باعث می‌شود کاهو تلخ شود. به دلیل این که کاهو به سرعت رشد می‌کند فقط به یک یا دوبار کود دهی در طول دوره رشد نیاز دارد. باید از کودهای متعادل استفاده کرد. در صورتی که قصد دارید کاهو را در گلدان پرورش دهید، باید از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 15 سانتی‌متری استفاده کنید. برای کاشت چند نهال در یک گلدان، باید از گلدان‌های بزرگتر استفاده نمایید.

فاصله بین گیاهان: 20 تا 30 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 2 تا 10 روز

زمان کاشت: بهار و پاییز

نور: حداقل 4 ساعت نور مستقیم
دما: 12 تا 25 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار خوش طعم و زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

کاهو لیتل جم در یک نگاه

نام علمی
Lactuca sativa
نام انگلیسی
Little Gem Lettuce
نام فارسی
کاهو لیتل جم
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
50-60 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یکساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!