بذر سبزی خوردن مجموعه 10 عددی

بذر سبزی خوردن مجموعه 10 عددی

120,000تومان
کد محصول: ex506
موجودی: 16
مشاهده شده 1399 بار

توضیحات محصول

بذر سبزی خوردن مجموعه 10 عددی

بذر سبزی خوردن

بذر سبزی خوردن

بذر سبزی خوردن

مشخصات کلی بذر سبزی خوردن

این سبزیجات رشد بسیار آسانی دارند و به سادگی در گلدان‌های کوچک و بزرگ، جعبه‌های چوبی، باغ و باغچه و ... رشد می‌کنند. حتی می‌توانید گلدان را در منزل (پشت پنجره آفتاب گیر) نیز نگهداری کنید. سبزی خوردن یکی خوراکی‌های محبوب ایرانی‌ها است که در کنار غذا مصرف می‌شود و خواص بسیار زیادی برای سلامتی دارد. از جمله این خواص شامل تقویت سیستم ایمنی، مبارزه با سرطان، کاهش فشار خون، پیشگیری از کم خونی، تسکین درد مفاصل و نقرس، هضم کننده غذا و ... اشاره کرد. زمانی که سبزی توسط خودتان کاشته شود، علاوه بر لذتی که دارد، از سلامت و ارگانیک بودن آن نیز کاملا اطمینان دارید. مجموعه 10 عددی بذر سبزی خوردن شامل موارد زیر می‌باشد:

  • تره 10 گرم
  • گشنیز 10 گرم
  • شاهی 10 گرم
  • جعفری 10 گرم
  • پیازچه 10 گرم
  • ریحان سبز 10 گرم
  • ریحان بنفش 10 گرم
  • تربچه 5 گرم
  • شوید 10 گرم
  • شنبلیله 10 گرم

کاشت بذر سبزی خوردن

در صورتی که قصد دارید بذر سبزی را در گلدان بکارید و در خانه نگه دارید هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید. در صورتی که می‌خواهید بذرها را به طور مستقیم در زمین بکارید در بهار بعد از اتمام سرما اقدام به کاشت نمایید. در مناطق گرم که زمستان‌های سردی ندارند، هر زمان از سال می‌توان بذرها را به طور مستقیم در زمین کاشت. سبزی برای رشد به آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت) و خاک غنی دارای زهکشی خوب نیاز دارد. بذرها را روی سطح خاک قرار دهید و با لایه نازکی خاک (بیشتر از 5 میلی‌متر نشود) بپوشانید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی مواظب باشید خاک بیش از حد خیس نشود. بذر سبزیجات در دمای 18 تا 29 درجه جوانه می‌زند. جوانه زنی بذر سبزیجات 5 تا 14 روز طول می‌کشد. در صورتی که سبزیجات را در گلدان می‌کارید، یک گلدان با قطر و عمق حداقل 20 سانتی‌متر در نظر بگیرید. سبزی ها را از پایه دوبار در هفته آب بدهید. به جای ریختن آب به طور مستقیم بر روی برگ و ساقه گیاه، آب را درست تا خط رویش ساقه در خاك بریزید. به این ترتیب، ریشه‌ها قادر به جذب آب از پایه می‌باشند و برگ‌های سبزی‌ها مرطوب و خیس نمی‌شوند. برای اطمینان از زمان آبیاری، با قرار دادن انگشت خود در عمق حدود 2.5 سانتیمتر خاک، رطوبت آن را آزمایش کنید. اگر با انگشتتان در این عمق احساس خشكی كنید، گیاه را به آرامی آبیاری کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 5 تا 10 سانتی متر

عمق کاشت بذر: نیم تا یک سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 5 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 18 تا 29 درجه سانتی گراد

نور: حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم
دما: 18 تا 29 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای خواص زیاد
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

بذر سبزی خوردن در یک نگاه

نام علمی
-
نام انگلیسی
vegetables
نام فارسی
بذر سبزی خوردن
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
50-100 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!