نهال بلوبری جنوبی میکس

نهال بلوبری جنوبی میکس

27,000تومان
کد محصول: S Blueberry Plant
انبار تمام شد
مشاهده شده 14658 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

بلوبری درخت بسیار دوست‌داشتنی است که همه علاقمند به داشتن حداقل یک گلدان از آن در باغچه یا پاسیو هستند. اما در ایران به دلیل شرایط محیطی گرم امکان کاشت و پرورش درخت بلوبری مخصوصا در فصل تابستان و گرما نیست. گرچه بیشتر ارقام بلوبری سردسیری هستند اما همه واریته‌های بلوبری این‌طور نمی‌باشند. بلوبری از نظر تحمل به گرما به دو دسته بلوبری‌های شمالی (یا همان سردسیر) و بلوبری‌های جنوبی (گرم‌سیری) تقسیم می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله “بلوبری‌های مقاوم به گرما” را مطالعه کنید. همچنین ساعت سرمایی پایین از مشخصات بسیار مهم ارقام بلوبری جنوبی است که آن را برای پرورش در طیف گسترده‌ای از مناطق ایران مناسب کرده است. بلوبری جنوبی برای مناطق معتدل، نیمه سردسیری و سردسیری ایران بسیار مناسب است و فقط در مناطق بسیار گرم جنوب ایران توانایی رشد را ندارد. بلوبری‌های جنوبی توانایی تحمل سرمای زمستان را حتی تا بیش از 20 درجه سانتی‌گراد زیر صفر دارند و گرمای 35 درجه تابستان را به خوبی تحمل می‌کنند.

نهال‌های تولید شده از 4 واریته جنوبی به صورت میکس هستند که معمولا برای کاشت تجاری و باردهی بهینه توصیه می‌شوند. واریته میکس یعنی نهال‌ها از بذر میکس شده تولید شدند. مزایای میکس کردن ارقام قبلا در صفحه “بذر بلوبری جنوبی میکس” شرح داده شده است.

نهال بلوبری جنوبیاگر نهال بلوبری را برای پرورش انتخاب کردید، باید توجه داشته باشید که پس از یک سال، نهال های بلوبری شما تولید گل و میوه می کنند، اما باردهی بلوبری از سال سوم به بعد شروع می شود. در صورت تهیه نهال های بزرگتر بلوبری، سریع تر به تولید میوه خواهید رسید.

 

واریته بلوبری عرضه شده هیبرید جنوبی (میکس) است و توان باردهی بسیار بالایی دارد.

 

تمامی واریته‌های بلوبری عرضه شده خود گرده‌افشان هستند و شما حتی با داشتن یک نهال قادر به تولید میوه هستید اما برای باردهی بیشتر و گرده‌افشانی بهتر، تهیه حداقل 3 نهال توصیه می‌شود. توجه کنید رشد و باردهی بلوبری، رابطه بسیار زیادی با نوع پرورش و شرایط نگهداری آن دارد.

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!