بذر بلوبری پابلند آمریکایی میکس جنوبی

بذر بلوبری پابلند آمریکایی میکس جنوبی

12,500تومان
تولید کننده:
کد محصول: BLUEBERRY-S
موجودی: 97
مشاهده شده 68370 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کاشت و پرورش بلوبری و مخصوصا سبز کردن بذر بلوبری برای کشاوزان و علاقمندان مبتدی احتمالا سخت و غیر ممکن است، اما این مورد برای بذر بلوبری پابلند آمریکایی میکس که توسط گروه بذرام عرضه شده است درست نیست. بذرهای بلوبری برای سبز شدن نیاز به فرآوری و تحریک سرمایی دارد که به آن چینه‌بندی می‌گویند. این فرآوری توسط تولیدکننده آمریکایی این بذرها انجام شده و بذرهای بلوبری برای کاشت آماده است.

بذر بلوبری پابلند آمریکایی میکس جنوبی در بسته‌بندی 200 عددی و 1000 عددی عرضه شده که برای تولید نیمه تجاری و تجاری مناسب است. (اختلاف ±5%)

زمان انتقال نهال به زمین: معمولا پس از 6 ماه نهال ها قابل انتقال به زمین خواهند بود. اما اگر گلدان شما برای نهالتان کوچک نیست می‌توانید پس از یک سال نهال را به زمین اصلی منتقل کنید.

دمای جوانه زنی و مدت زمان جوانه زنی بذر: بذرهای بلوبری در دمای 15 تا 21 درجه سانتی‌گراد پس از 6 هفته جوانه می‌زنند.

عمق کاشت بذر: بذرهای بلوبری باید روی سطح خاک (پیت) کاشته شوند و نباید روی آن‌ها خاک ریخت.

فاصله کاشت درختان: فاصله مناسب برای کاشت تجاری 2 متر است. اگرچه از نیم متر تا یک و نیم متر فاصله کاشت برای درختان بلوبری توصیه می‎شود.

بلوبری چیست؟

بلوبری با نام لاتین Blueberry که به فارسی ذغال اخته آبی نامیده می‌شود یک درخت مثمر سردسیر است. البته برخی از ارقام گرم‌سیر نیز وجود وجود دارد اما این درخت به سردسیر بودنش شهرت یافته. توجه کنید منظور از گرم‌سیر شرایط کویری یا استوایی نیست.

 

 • فروش بذر بلوبری در ایران چگونه است؟

 • بذرهای بلوبری در بسته‌بندی‌ های مشخصی در بذرام عرضه می شود و شما می‌توانید به سادگی آن را تهیه کنید.

 

 • چه واریته‎هایی در بلوبری پابلند آمریکایی میکس جنوبی وجود دارد؟

 • همان‌طور که از نام این محصول مشخص است، بذر واریته های بلوبری پابلند آمریکایی (منطقه جنوب آمریکا) در آن وجود دارد. این واریته‌ها همگی خود گرده افشان هستند‎. همچنین برای مناطق گرم یا جنوبی آمریکا هستند که برای (Hardiness Zone) یا سختی منطقه 5 تا 10 مناسب هستند. به عبارتی دیگر این ارقام مناسب مناطقی که با حداقل دمای زمستان -29 درجه سانتی‌گراد تا مناطقی با حداقل سرمای زمستانه -1 درجه سانتی‌گراد هستند. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ارقام بلوبری مورد ذکر برای بیشتر مناطق ایران (البته بجر مناطق جنوبی که گرم‌سیر می‌باشند) از نظر دمایی مناسب هستند. 4 رقم Misty, Sharpblue, O'Nel و Gulf Coast در این میکس وجود دارند.

 

ارقام بلوبری جنوبی

 

 • درخت‎های بلوبری چقدر بار میدهند؟

 • ارقام یا واریته های مختلف بلوبری باردهی متفاوتی دارند. ارقام عرضه شده در این میکس از سال سوم به بعد (معمولا سال پنجم به باردهی بالایی می‌رسند) بیش از 5 تا 10 کیلو بار می‌دهند. باردهی تجاری در سطح باغ و تعداد زیاد کاملا مرتبط با تراکم کشت است. تراکم کشت بلوبری اگر زیر 2 متر باشد تاثیر منفی در باردهی و رسیدن میوه بلوبری خواهد داشت.

 

 • خواص بلوبری چیست؟

 • بلوبری خواص بسیار بالایی دارد که بیشترین خاصیت بلوبری در مقدار بالای آنتی اکسیدان آن است که به واسطه آن بلوبری در پیشگیری از سرطان موثر است. بلوبری در مشکلات دستگاه اداری، کاهش کلسترول خون، تسهیل هضم غذا، کاهش چربی شکمی و لاغری، کند کردن روند پیری، تقویت حافظه، تقویت بینایی و نرمی و لطافت پوست می شود.

 

نحوه کاشت بلوبری؟

 • بذر: تهیه بذر مناسب برای کاشت اهمیت بالایی دارد. واریته بلوبری مهم است و باید بسته به منطقه واریته مناسب برای بهترین عملکرد انتخاب شود. سعی کنید از ارقام خودگرده افشان برای این کار استفاده کنید، در غیر این صورت به مشکل جدی خواهید خورد. (ارقام عرضه شده در بذرام، با توجه به مناطق مختلف ایران انتخاب شده اند و با بیشتر مناطق سردسیر، نیم سردسیر و معتدل سازگار هستند)
  بذرهای بلوبری باید خواب‌شکنی شوند. خواب‌شکنی بذر بلوبری تجربه و دانش ویژه‎ای می‌خواهد. (خواب‎شکنی بذر بلوبری پابلند آمریکایی میکس که در بذرام عرضه شده است توسط شرک تولیدکننده انجام گرفته و نیازی به خواب‎شکنی مجدد نیست)
  بستر کشت: گلدان یا سینی مناسب کاشت بذر بلوبری باید عمقی معادل با 10 سانتی‎متر داشته باشد. طول و عرض گلدان یا سینی متناسب با تعداد کاشت می‎باشد. پیشنهاد می شود از سینی های یکپارچه به جای سینی های حفره‌دار برای کاشت بذر بلوبری استفاده گردد.
  پیت اسفاگنوم (پیت ماس) اسیدی (PH 4.5-5.5) برای جوانه‌زنی بذر بلوبری نیاز است. پیت ماس سیاه نمونه خوبی از بستر کشت برای بلوبری می‌باشد. توصیه می‌شود از پیت اسفاگنوم کانادایی اسیدی برای پرورش بلوبری استفاده شود.
  وجود سوراخ‌های زهکش در زیر گلدان اهمیت بالایی دارد. به این مورد حتما توجه کنید.
  آموزش کاشت بذر بلوبریکاشت بذر: بذرهای بلوبری ریز هستند، بنابراین نباید زیر خاک بروند. بذرها را در سطح خاک پخش کنید. برای چسبندگی بیشتر بذرها با خاک بستر کاشت، بذرها را با انگشتان دست پس از پاشیدن به خاک فشار دهید. این کار مانند ماساژ دادن سطح خاک می‌ماند. توجه کنید خاک را زیاد زیر و رو نکنید تا بذرهای ریز بلوبری در خاک فرو روند. سپس لازم است تا سطح خاک را با کف دست به آرامی فشار دهید تا یکدست و صاف شود. پس از انجام این مرحله آبیاری را فراموش نکنید.

 • آبیاری: در طی مدت جوانه‌زنی بذرها، بستر کاشت باید همواره مرطوب باشد. بهترین شیوه آبیاری استفاده از اسپری است که سطح خاک را بهم نمی‌زند. اگر رطوبت هوا کم است و خاک زود خشک می‌شود روی گلدان یا ظرف کاشت را با نایلون بپوشانید.
  نور: در کاشت بیرون نور خورشید وجود دارد اما جوانه‌زنی بذر بلوبری در هوای آزاد ممکن است با خطراتی از قبیل بارندگی های تند و باد و طوفان دچار مشکل شود. کاشت درون خانه برای بذر بلوبری توصیه می شود، در این صورت باید از چراغ‎های مخصوص رشد LED یا لامپ مهتابی (فلورسنت) استفاده شود.

 • دما: جوانه‌زنی بذر بلوبری در دمای 15 تا 21 درجه سانتی‌گراد رخ می‌دهد. بهترین دما برای جوانه زنی 18 درجه سانتی‌گراد است.

 • استفاده از قارچ‌کش هر دو هفته یک بار به جوانه زنی بالاتر و افزایش سطح ایمنی گیاه بلوبری کمک می‌کند. می‌توانید از قارچ‌کش‌های وسیع‌الطیفی مانند کاپتان استفاده نمایید.
  طول مدت جوانه زنی:
  معمولا 6 هفته زمان برای سبز شدن بذرهای بلوبری نیاز است. گرچه جوانه زنی از روز سی‌ام به بعد شروع می‌شود. نوع خاک، رطوبت بستر، دما و نور از عوامل موثر در سرعت جوانه‌زنی بذر بلوبری هستند.

  آموزش‌های کامل برای پرورش و نگهداری از درخت بلوبری را از بخش آموزشی بلوبری بخوانید.
  http://Bazram.com/Blueberry

 • فروش نهال بلوبری؟

 • برای تهیه نهال بلوبری به صفحه “نهال بلوبری جنوبی میکس” رجوع کنید. (ممکن است نهال بلوبری در برخی از ایام سال موجود نباشد!)

نمونه جوانه زنی بذر بلوبری توسط گروه بذرام:

جوانه‌زنی بذر بلوبری

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!