بذر گوجه فرنگی سوپرسوییت F1

بذر گوجه فرنگی سوپرسوییت F1

18,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: 3981
انبار تمام شد
مشاهده شده 23533 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گوجه فرنگی سوپرسوییت F1

گوجه فرنگی سوپرسوییت

گوجه فرنگی سوپرسوییت

جوانه‌زنی بذر گوجه‌فرنگی

مشخصات کلی گوجه فرنگی سوپرسوییت F1

این گوجه فرنگی چری یا گیلاسی اندازه ای معادل با 15 تا 20 گرم دارد. به صورت خوشه‌ای بار می‌دهد و باردهی بسیار بالایی دارد. دارای مزه شیرین دلچسبی است. میوه‌های تولید شده در این واریته در خوشه‌های بسیار بزرگ و بلند رشد می‌کنند. این گوجه فرنگی به نام‌های کلاستر یا خوشه‌ای نیز در بازار معرفی شده است. این واریته به دلیل تولید بسیار بالا نیاز به خاک مرغوب و رسیدگی بالایی دارد. در مناطقی با رطوبت پایین عملکرد این واریته بالاتر است. گوجه فرنگی سوپرسوییت مقاومت بالایی به بیماری‌های پژمردگی فوزاریومی و پژمردگی ورتیسیلیومی دارد.

کاشت بذر گوجه فرنگی سوپرسوییت F1

5 تا 6 هفته قبل از پایان سرما بذرها را در خانه بکارید و بعد از رفع سرما نهال ها را به زمین منتقل کنید. بذرها را به عمق 6 میلی متر در پیت ماس بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از جوانه زنی، دمای مناسب برای رشد گیاه 16 تا 21 درجه سانتی گراد است. ماهی یک بار از کودهای کامل و مایع برای گیاه استفاده نمایید. گوجه برای رشد به آفتاب کامل، خاک دارای زهکشی خوب و غنی نیاز دارد. از کودهایی که مقادیر بالایی نیتروژن دارند استفاده نکنید زیرا باعث تشویق گیاه به تولید برگ می‌شود در نتیجه باردهی کاهش می‌یابد.

فاصله کاشت بین گیاهان: 35 تا 50 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 تا 90 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 6 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی با زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: باردهی بسیار بالا، مقاوم به بیماری‌ها
منطقه: معتدل، گرمسیر، سردسیر

گوجه فرنگی سوپرسوییت F1 در یک نگاه

نام علمی
Solanum lycopersicum
نام انگلیسی
Supersweet 100 (F1) Tomato
نام فارسی
گوجه فرنگی سوپرسوییت F1
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
هیبرید
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!