بذر گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی

بذر گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی

12,500تومان
کد محصول: ex268
موجودی: تمام شد
مشاهده شده 21187 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی

گوجه فرنگی گیلاسی

گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی

جوانه زنی بذر گوجه فرنگی

مشخصات کلی گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی

گوجه‌فرنگی محبوب ترین گیاه میوه دار دنیاست اما کاشت آن همیشه برای همه میسر نیست، بالاخص افرادی که علاقه به کاشت گوجه فرنگی در فضای محدود یا کاشت گوجه فرنگی در گلدان دارند که امروزه بیشتر مردم در چنین شرایطی زندگی می‌کنند کاشت گوجه‌فرنگی ایده خوبی برای چنین افرادی نیست، اما همیشه اینطور نمی‌باشد. واریته گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی قابلیت کاشت در گلدان را به سادگی دارد و این گوجه فرنگی را می‌توان در محیط‌های کوچک در گلدان پرورش داد. شکل و اندازه مناسب، رنگ براق میوه‌ها و بوته زیبای این گوجه‌فرنگی طراوت وصف ناشدنی به خانه شما می‌بخشد.

برای کاشت این گوجه‌فرنگی، گلدانی به اندازه 25 سانتی‌متر مناسب است.

کاشت بذر گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی

برای کاشت و نگه داری در خانه هر زمان از سال می‌توان این کار را انجام داد. برای نگه داری در خارج از خانه، 5 تا 6 هفته قبل از پایان سرما بذرها را در خانه بکارید و بعد از رفع سرما نهال ها را به گلدان بزرگ تر منتقل کنید و در خارج از خانه قرار دهید. بذرها را به عمق 6 میلی متر در پیت ماس بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از جوانه زنی، دمای مناسب برای رشد گیاه 16 تا 21 درجه سانتی گراد است. ماهی یک بار از کودهای کامل و مایع برای گیاه استفاده نمایید. گوجه برای رشد به آفتاب کامل، خاک دارای زهکشی خوب و غنی نیاز دارد. از کودهایی که مقادیر بالایی نیتروژن دارند استفاده نکنید زیرا باعث تشویق گیاه به تولید برگ می‌شود در نتیجه باردهی کاهش می‌یابد.

فاصله کاشت بین گیاهان: 35 تا 50 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 6 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی با زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: کاشت در گلدان متوسط
منطقه: معتدل، گرمسیر، سردسیر

گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی در یک نگاه

نام علمی
Solanum lycopersicum
نام انگلیسی
Pot Cherry Tomato
نام فارسی
گوجه‌فرنگی گیلاسی گلدانی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
70 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!