بذر گوجه فرنگی صورتی راه راه

بذر گوجه فرنگی صورتی راه راه

12,500تومان
کد محصول: ex502
انبار 36
مشاهده شده 1250 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گوجه فرنگی صورتی راه راه

گوجه فرنگی صورتی راه راه

گوجه فرنگی صورتی راه راه

گوجه فرنگی صورتی راه راه

مشخصات کلی گوجه فرنگی صورتی راه راه

گوجه فرنگی صورتی راه راه یک واریته زودرس لهستانی است. میوه ها رنگ بسیار جالبی دارند و به رنگ صورتی با رگه های سبز هستند. این گوجه فرنگی گرد، بزرگ و کمی مسطح است و وزن هر گوجه به 200 تا 300 گرم می رسد. گوجه فرنگی صورتی راه راه یک نوع گوجه فرنگی هیرلوم (موروثی) است. گوجه ها گوشتی، آبدار و بسیار خوشمزه هستند. این گوجه رشد نامحدود دارد و می تواند تا ارتفاع 1.5 متر رشد کند. باردهی آن بسیار بالاست و به طور منظم از شروع فصل رشد تا قبل از شروع سرما به تولید گوجه فرنگی ادامه می دهد. بهتر است برای بوته گوجه فرنگی داربست نصب کنید تا گیاه رشد و عملکرد بهتر و باردهی بیشتر داشته باشد.

کاشت بذر گوجه فرنگی صورتی راه راه

ابتدا بذرها را در گلدان‌های کوچک یا سینی نشا بکارید و در بهار بعد از رفع سرما نهال ها را به زمین منتقل کنید. از یک خاک غنی دارای زهکشی خوب برای کاشت بذر گوجه استفاده کنید. همچنین برای کاشت بذر گوجه از پیت ماس نیز می‌توان استفاده نمود. بذر گوجه را به عمق 5 میلی‌متر بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گوجه‌فرنگی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. در این دما بذرهای گوجه 6 تا 10 روز بعد از کاشت جوانه می‌زند. خاک را مرطوب نگه دارید. بهتر است روی گلدان یا سینی نشا پلاستیک کشیده شود تا رطوبت حفظ شود، در این صورت جوانه‌زنی سریع تر انجام می‌شود. نهال‌های گوجه را در بهار بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 35 تا 50 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید. ماهی یک بار از کودهای کامل و مایع برای گیاه استفاده نمایید. گوجه برای رشد به آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم)، خاک دارای زهکشی خوب و غنی نیاز دارد. از کودهایی که مقادیر بالایی نیتروژن دارند استفاده نکنید زیرا باعث تشویق گیاه به تولید برگ می‌شود در نتیجه باردهی کاهش می‌یابد. در طول فصل رشد به طور منظم به گیاه آب بدهید ولی از آبیاری بیش از حد خودداری کنید. هفته‌ای 3 بار آبیاری کافی است. در صورتی که قصد دارید گوجه را در خانه پرورش دهید هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید.

برای مطالعه کاشت گوجه فرنگی در خانه و در گلدان اینجا کلیک کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 35 تا 50 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 6 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم خورشید
دما: 24 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: باردهی بالا، گوجه های زیبا و خوش طعم
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گوجه فرنگی صورتی راه راه در یک نگاه

نام علمی
Solanum lycopersicum
نام انگلیسی
Pink Zebra Tomato
نام فارسی
گوجه فرنگی صورتی راه راه
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60-70 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!