بذر گوجه فرنگی ماریانا F1

بذر گوجه فرنگی ماریانا F1

800تومان
کد محصول: 636
انبار تمام شد
مشاهده شده 10207 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گوجه فرنگی ماریانا F1

گوجه فرنگی ماریانا

گوجه فرنگی ماریانا

جوانه زنی بذر گوجه فرنگی

مشخصات کلی گوجه فرنگی ماریانا F1

این گوجه پوستی صاف با رنگ قرمز سیر دارد. بوته، گوجه های بزرگ و با شکل یکنواختی تولید می‌کند. گوجه فرنگی‌ها سفت بوده و پوست ضخیمی دارند، گیاه در برابر بسیاری از بیماری‌ها مقاومت بالایی دارد. گوجه ماریانا عطر و طعم فوق العاده خوب و بی نظیری داشته و یک انتخاب عالی برای استفاده در غذا، درست کردن سس و رب، استفاده در سالاد و ... می‌باشد، به طور کلی می‌توان گفت این گوجه بسیار خوشمزه است. بوته عمر طولانی داشته و به مدت زیادی به تولید گوجه ادامه می‌دهد. این گوجه فرنگی یک نوع هیبرید می‌باشد.

کاشت بذر گوجه فرنگی ماریانا F1

5 تا 6 هفته قبل از پایان سرما بذرها را در خانه بکارید و بعد از رفع سرما نهال ها را به زمین منتقل کنید. بذرها را به عمق 6 میلی متر در پیت ماس بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از جوانه زنی، دمای مناسب برای رشد گیاه 16 تا 21 درجه سانتی گراد است. ماهی یک بار از کودهای کامل و مایع برای گیاه استفاده نمایید. گوجه برای رشد به آفتاب کامل، خاک دارای زهکشی خوب و غنی نیاز دارد. از کودهایی که مقادیر بالایی نیتروژن دارند استفاده نکنید زیرا باعث تشویق گیاه به تولید برگ می‌شود در نتیجه باردهی کاهش می‌یابد.

فاصله کاشت بین گیاهان: 35 تا 50 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 6 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی با زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: مقاوم در برابر بیماری‌ها و باردهی بالا
منطقه: معتدل، گرمسیر، سردسیر

گوجه فرنگی ماریانا F1 در یک نگاه

نام علمی
Solanum lycopersicum
نام انگلیسی
Mariana Hybrid Tomato
نام فارسی
گوجه فرنگی ماریانا F1
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
74 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
هیبرید
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!