بذر کاهو رسمی

بذر کاهو رسمی

7,000تومان
کد محصول: EX463
انبار 30
مشاهده شده 941 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کاهو رسمی

کاهو سالادی

کاهو رسمی

کاشت کاهو

مشخصات کلی کاهو رسمی

کاهو رسمی یا کاهو معمولی پر استفاده ترین و محبوب ترین کاهو در بین مردم ایران است که معمولا برای درست کردن سالاد یا در برخی غذاها استفاده می‌شود. کاهو دارای انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. این کاهو دارای برگ‌های ترد و ضخیم و شیرین است و طعم بسیار خوبی دارد. کاهو از سبزیجاتی است که علاوه بر کاشت در زمین، در گلدان هم قابل کاشت می‌باشد.

کاشت بذر کاهو رسمی

زمان کاشت بذر کاهو بهار و پاییز می‌باشد. بذرها را می‌توان ابتدا نشا کرد و سپس نهال‌ها را به زمین منتقل نمود،  بذرها را به عمق نیم سانتی‌متر در خاک بکارید. از یک خاک سبک با زهکشی خوب برای کاشت بذر کاهو استفاده کنید. بذر کاهو در دمای 12 تا 24 درجه سانتی‌گراد جوانه می‌زند. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. جوانه‌زنی بذر کاهو 2 تا 10 روز طول می‌کشد. فاصله بین بذرها را 3 سانتی‌متر در نظر بگیرید. سه تا چهار هفته بعد از جوانه‌زنی، نهال‌های کاهو را به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 20 تا 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. نهال‌ها را در یک خاک غنی با زهکشی خوب بکارید. بذرهای کاهو را می‌توان به طور مستقیم در زمین نیز کاشت. کاهو را در آفتاب کامل یا سایه-آفتاب بکارید. خاک باید همیشه مرطوب نگه داشته شود ولی خیلی خیس نشود. خاک خشک باعث می‌شود کاهو تلخ شود. به دلیل این که کاهو به سرعت رشد می‌کند فقط به یک یا دوبار کود دهی در طول دوره رشد نیاز دارد. باید از کودهای متعادل استفاده کرد. در صورتی که قصد دارید کاهو را در گلدان پرورش دهید، باید از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 15 سانتی‌متری استفاده کنید. برای کاشت چند نهال در یک گلدان، باید از گلدان‌های بزرگتر استفاده نمایید.

فاصله بین گیاهان: 20 تا 30 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 2 تا 10 روز

زمان کاشت: بهار و پاییز

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 12 تا 24 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: بالا
مزیت: مقاوم، خوش طعم و شیرین
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

کاهو رسمی در یک نگاه

نام علمی
Lactuca sativa
نام انگلیسی
Lettuce
نام فارسی
کاهو رسمی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
50-60 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!