کود پتاسیم 57%

کود پتاسیم 57%

4,200تومان
کد محصول: POT01
انبار تمام شد
مشاهده شده 5817 بار

توضیحات محصول

پتاسیم یکی از سه ماده مغذی ضروری برای گیاهان می‎باشد. پتاسیم برای افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری‌ها، خشکسالی و همچنین رشد سالم، حیاتی می‌باشد. محصولات شما برای داشتن بهترین کیفیت، ظاهر، عملکرد کلی و موفقیت در برداشت، نیاز به سطح مناسبی از پتاسیم دارند. 

نقش پتاسیم

وجود پتاسیم برای حمایت از رشد فیزیولوژیکی یک محصول با فعال شدن بیش از 80 آنزیم گیاهی، ضروری است. علاوه بر این پتاسیم دارای نقش‌های دیگر هم می‌باشد:

  • بهبود مصرف آب توسط گیاه از طریق تنظیم فتوسنتز و تعرق
  • افزایش مصرف نیتروژن و افزایش تولید پروتئین
  • افزایش کلی سلامت و مقاومت گیاه در برابر بیماری، آفات و تنش خشکی
  • افزایش سنتز نشاسته در اثر فعال شدن آنزیم‌های دخیل در سنتز نشاسته با مصرف پتاسیم
  • بهبود ترابری قندها در میان آوندها و سایر قسمت‌های گیاه
  • زمانی که میزان پتاسیم موجود در خاک نسبت به میزان سدیم بیشتر باشد، تحمل گیاهان حساس به شوری خاک افزایش می‌یابد. 

نشانه‎های کمبود پتاسیم در گیاه می‌تواند شامل پیچ خوردن نوک برگ‌ها، کلروزیس رگ برگ‌ها، ایجاد تاول‌های برنز رنگ در حاشیه برگ‎ها و ایجاد لکه در سطج زیرین برگ‌ها می‌باشد. همچنین کمبود پتاسیم پتاسیم باعث کاهش استحکام ساقه گیاه می‌شود.

این محصول در بسته‌بندی 30 گرمی عرضه می‌شود که مصرف آن در 20 لیتر آب توصیه می‌گردد. به دلیل کیفیت و خلوص بالای این محصول استفاده از دزهای بالاتر احتمالا سبب سوختگی و زیادبود پتاسیم در گیاه‌تانخواهد شد.

نیاز بالای پتاسیم در گیاهان

برخی از گیاهان پتاسیم را بیش از سایر مواد مغذی مصرف می‌کنند. به همین دلیل برنامه‎های کوددهی موثر با پتاسیم بالا برای این گیاهان باید در نظر گرفته شود که مقدار پتاسیم مصرف شده توسط گیاه جایگزین گردد. در غیر این صورت ممکن است گیاه آسیب شدیدی ببیند.

مصرف کودهای پتاسیمی ممکن است در ابتدا از نظر صرف هزینه نگران کننده باشد، ولی در دراز مدت باعث کاهش خیلی از هزینه‌های شما خواهد شد. از سوی دیگر تصحیح کمبود پتاسیم خاک، با تاثیر مثبتی که بر باردهی و عملکرد گیاه دارد، می‌تواند خیلی از هزینه‌های اضافی را کاهش دهد.

 

 

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!