بذر گل گاوزبان ایرانی

بذر گل گاوزبان ایرانی

3,500تومان
کد محصول: ex372
انبار 34
مشاهده شده 2520 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل گاوزبان ایرانی

گل گاوزبان ایرانی

گل گاو زبان ایرانی

گل گاوزبان ایرانی

مشخصات کلی گل گاوزبان ایرانی

گل گاوزبان ایرانی یک گیاه چندساله از گونه‌های گل گاو زبان است که به دلیل خواص دارویی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه علاوه بر خواص دارویی، جذب کننده زنبورها و حشرات گرده افشان می‌باشد. جوشانده گل گاو زبان برای درمان بیماری‌های زیادی استفاده می‌شود. از جمله خواص گل گاوزبان شامل آرام بخش، رفع تنگی تنفس و گلو درد، رفع حواس پرتی، رفع افسردگی، درمان جوش‌های چرکی دهان اطفال، برفک، پیشگیری از سرطان و ... می‌باشد.

کاشت بذر گل گاوزبان ایرانی

توصیه می‌شود بذر گل گاو زبان به صورت مستقیم در زمین کاشته شود. در بهار بعد از گرم شدن هوا، بذرها را به عمق 6 میلی‌متر در زمین بکارید. گل گاوزبان باید در زمینی کاشته شود که از نظر مواد آلی در حد متوسط غنی باشد. اطمینان حاصل شود که خاک زهکشی خوبی دارد و PH در سطح متوسط باشد. بذر گل گاوزبان باید دریک مکان آفتاب گیر یا سایه جزیی کاشته شود. گل گاوزبان یک گیاه مقاوم است و می‌توان آن را حتی در پاییز و یا زمستان، زمانی که اولین نشانه‌های فصل بهار پدیدار می‌شود نیز کاشت. فاصله کاشت بین بذرها را 10 سانتی متر در نظر بگیرید و بعد از جوانه زنی فاصله بین نهال‌ها را به 30 سانتی متر برسانید. فاصله بین ردیف‌های کاشت نیز 60 سانتی‌متر می‌باشد. همچنین می‌توانید بذر گل گاو زبان را 4 هفته قبل از پایان سرما در خانه کاشت و بعد از رفع سرما نهال‌ها را به زمین منتقل کنید ولی این کار توصیه نمی‌شود زیرا انتقال نهال ها به زمین تا حدودی دشوار است. از آنجا که آبیاری بیش از حد نسبت به آبیاری کمتر از حد مشکل بزرگ تری است، باید بین هر آبیاری اجازه دهید که خاک اطراف گل گاوزبان خشک شود. قبل از کاشت گل گاوزبان، مقداری کمپوست به خاک اضافه کنید. با انجام این کار مقدار زیادی مواد مغذی برای گیاه فراهم می شود. اما باید مواظب باشید کمپوست بیش از حد اضافه نشود.

فاصله کاشت بین گیاهان: 30 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 7 تا 14 روز

زمان کاشت: بهار و پاییز

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 21 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای خواص دارویی
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل گاوزبان ایرانی در یک نگاه

نام علمی
Echium amoenum
نام انگلیسی
Echium
نام فارسی
گل گاوزبان ایرانی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
50-60 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!