بذر گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس

بذر گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس

10,000تومان
کد محصول: ex355
انبار 3
مشاهده شده 6757 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل نیلوفر پیچ سه رنگ

نیلوفر پیچ سه رنگ

نیلوفر پیچ سه رنگ

جوانه زنی بذر نیلوفر پیچ

مشخصات کلی گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس

گل نیلوفر پیچ سه رنگ همچنین با نام گل نیلوفر پیچ پاکوتاه نیز شناخته می‌شود. گیاه به ارتفاع 40 تا 70 سانتی‌متر رشد می‌کند. گل دهی در تابستان انجام می‌شود و تا شروع سرما ادامه دارد. قطر گل‌ها 5 سانتی‌متر می‌باشد. قسمت مرکزی گل‌ها زرد و سفید است. گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس، در رنگ‌های بنفش، آبی، صورتی و قرمز می‌باشد. گل‌ها بسیار زیبا، جذاب و منحصر به فرد هستند. گل نیلوفر پیچ یک گیاه مقاوم است و به مراقبت زیادی نیاز ندارد فقط در مواقع خشکی باید به اندازه کافی آبیاری شود. این گیاه در کنار درخت، آلاچیق و هر داربست دیگری که کاشته می‌شود از آن بالا می‌رود و با گل های بسیار زیبایی که دارد یک منظره فوق العاده زیبا را به وجود می‌آورد.

کاشت بذر گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس

بذر گل نیلوفر پیچ پوشش سختی دارد. برای کمک به جوانه‌زنی در پوشش بذر شکافی ایجاد کنید و بذرها را به مدت یک شب در آب بخیسانید. دو هفته بعد از رفع سرما بذرها را به طور مستقیم در زمین بکارید. گل نیلوفر پیچ باید در آفتاب کامل و خاکی که از نظر داشتن مواد مغذی در حد متوسط است کاشته شود. این گیاه بالارونده است بنابراین مکانی را برای کاشت بذر انتخاب کنید که گیاه بتواند از آن صعود کند. قبل از کاشت علف‌های هرز را از زمین حذف کنید و در 15 تا 20 سانتی‌متر قسمت بالایی خاک مواد ارگانیک مخلوط نمایید و بعد سطح خاک را صاف کنید. این گیاه خاک‌های غنی را دوست ندارد و خاک‌هایی که از نظر مواد مغذی در سطح پایین تری هستند را ترجیح می‌دهد. بذرها را در عمق 0/5 تا 1 سانتی‌متر در خاک بکارید. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی گل نیلوفر پیچ 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. جوانه‌زنی یک تا چهار هفته طول می‌کشد. فاصله بین گیاهان را 25 سانتی‌متر در نظر بگیرید. تا زمانی که علائم کمبود مواد مغذی در گیاه ایجاد نشده به آن کود ندهید. کود بیش از حد باعث می‌شود رشد رویشی گیاه زیاد شده و گل‌دهی کاهش پیدا کند. بعد از یک سرمای شدید، برای جلوگیری از ایجاد بیماری گیاه را حذف کنید. این گیاه رشد آسانی دارد و به مراقبت زیادی نیاز ندارد. گیاه بعد از گل‌دهی غلاف‌هایی تولید می‌کند که حاوی دانه هستند و وقتی این دانه‌ها روی زمین می‌ریزند در سال بعد گیاهان جدیدی می‌روید. اگر شما نمی‌خواهید گیاهان جدید رشد کنند، در صورت مشاهده غلاف در گیاه آن را از گیاه جدا کنید. گل نیلوفر پیچ در گلدان نیز قابل کاشت است.

فاصله کاشت بین گیاهان: 25 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 0/5 تا 1 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: یک تا چهار هفته

زمان کاشت: بعد از رفع سرما در بهار

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و جذاب
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس در یک نگاه

نام علمی
Convolvulus tricolor
نام انگلیسی
Dwarf Morning Glory
نام فارسی
گل نیلوفر پیچ سه رنگ میکس
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
2 تا 3 ماه
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!