بذر کلم بروکسل

بذر کلم بروکسل

6,000تومان
کد محصول: T016
انبار 35
مشاهده شده 189 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کلم بروکسل

کلم بروکسل

کلم بروکسل

کلم بروکسل

مشخصات کلی کلم بروکسل

کلم بروکسل عضوی از خانواده کلم است و شبیه یک کلم مینیاتوری می باشد. کلم های کوچک بر روی یک ساقه بلند رشد می کنند. قطر هر کلم 2 تا 4 سانتی متر است. کلم بروکسل سرشار از ویتامین C، ویتامین B۶، ویتامین A، ویتامین K، فیبر، منگنز، مس، پتاسیم و بسیاری از ویتامین‌های ضروری دیگر است. همچنین کلم بروکسل محتوی فلاونوئیدها و ترکیبات پلی‌فنُلی است. کلم بروکسل در فضای باز و در گلدان قابل کاشت می باشد.

کاشت بذر کلم بروکسل

ابتدا بذرها را در سینی نشا یا گلدان‌های کوچک بکارید، سپس نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. بذرها را با لایه ای خاک (در حد 5 میلی‌متر) بپوشانید. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر کلم بروکسل 20 تا 24 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. جوانه‌زنی 3 تا 10 روز طول می‌کشد. به محض دیدن جوانه‌ها، سینی نشا را در یک پنجره آفتابی قرار دهید. 3 تا 4 هفته بعد از جوانه‌زنی، به نهال‌ها کود کامل بدهید. نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. قبل از انتقال نهال‌ها به زمین، آن‌ها را مقاوم کنید. به این صورت که به مدت یک هفته سینی نشا یا گلدان را خارج از خانه در مکانی که از باد و آفتاب گرم محافظت می‌شود قرار دهید. اگر شب‌ها سرد است، سینی نشا را به خانه بیاورید و دوباره صبح به خارج از خانه منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 45 تا 60 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 75 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بذرها را می‌توان در بهار بعد از رفع سرما مستقیم در زمین کاشت. کلم به خاک غنی، مرطوب دارای زهکشی خوب و آفتاب کامل نیاز دارد. قبل از کاشت در زمین، علف‌های هرز را حذف نمایید و خاک را با کمپوست یا کود پوسیده مخلوط کنید. برای برداشت پاییزی کلم، هشت هفته قبل از شروع سرما اقدام به کاشت کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 45 تا 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 1 تا 3 هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 21 تا 27 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 20 تا 24 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: بالا
مزیت: خوش طعم، باردهی بالا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

کلم بروکسل در یک نگاه

نام علمی
Brassica oleracea var. gemmifera
نام انگلیسی
Brussels sprout
نام فارسی
کلم بروکسل
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
90-100 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!