نهال لیمو قرمز

نهال لیمو قرمز

280,000تومان
کد محصول: BLOOD-LIME
انبار 96
مشاهده شده 1259 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

نهال لیمو قرمز

لیمو قرمز

لیمو قرمز

لیمو قرمز

مشخصات کلی نهال لیمو قرمز

لیمو قرمز، یک درخت با برگ های سبز تیره و گل های سفید است. این درخت چهار فصل بوده و در تمامی فصول گل و میوه می دهد. میوه ها پوست قرمز دارند و درون میوه نیز قرمز روشن می باشد. اندازه لیموها 3 تا 5 سانتی متر است. این میوه بسیار مغذی سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان می باشد و طعم بی نظیری دارد و برای استفاده در غذاها، نوشیدنی، سالاد و غیره بسیار عالی است. لیمو قرمز برای کاشت در مناطق گرم و معتدل مناسب است، در مناطق سردسیر این درختچه باید در گلخانه یا خانه پرورش داده شود. لیمو انگشتی در زمین، گلدان، خانه و گلخانه قابل پرورش است و باردهی بسیار بالایی دارد. 

کاشت نهال لیمو قرمز

در صورتی که قصد کاشت این نهال در گلدان را دارید، از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 30 سانتی متر استفاده کنید. از یک خاک غنی دارای زهکشی خوب برای کاشت نهال لیمو انگشتی استفاده نمایید. برای کاشت در زمین، ابتدا خاک را زیر و رو کنید و با کود حیوانی پوسیده یا کمپوست مخلوط کرده سپس نهال را در زمین بکارید. فاصله بین نهال ها را 2.5 متر در نظر بگیرید. این درختچه باید در مکانی کاشته شود که حداقل روزی 6 ساعت نور مستقیم داشته باشد. ماهی یک بار کود کامل 20-20-20 به گیاه بدهید. میزان کود را طبق دستور شرکت سازنده استفاده کنید. خاک را مرطوب نگه دارید و از خیس شدن بیش از حد یا خشک شدن خاک اجتناب کنید. خصوصا زمانی که گیاه در حال گل دادن است مواظب باشید خاک خشک نشود. نهال لیمو انگشتی اگر در گلدان پرورش داده شود به ارتفاع 1.5 تا 2 متر بزرگ می شود، البته با هرس می توان اندازه آن را کوچک تر نگه داشت. در صورتی که در زمین کاشته شود، ارتفاع آن به 2 تا 5 متر می رسد.

 

نور: آفتاب کامل
دما:  
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: میوه های بسیار خوش طعم، باردهی بالا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

نهال لیمو قرمز در یک نگاه

نام علمی
Citrus australasica var
نام انگلیسی
Blood Lime
نام فارسی
لیمو قرمز
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
______
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!