بذر بادام هندی

بذر بادام هندی

3,900تومان
کد محصول: ex216
انبار تمام شد
مشاهده شده 50802 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

درخت بادام هندیدرخت بادام هندی یک درخت کوچک و برگریز است که بومی شمال شرقی برزیل می‌باشد. این درخت می‌تواند به ارتفاع 10 تا 12 متر رشد کند. تنه درخت کوتاه است، برگ ها چرم مانند، بیضی شکل به طول 4 تا 22 سانتی متر و عرض 2 تا 15 سانتی متر هستند. گل ها در خوشه های به طول 26 سانتی متر می‌باشند که در ابتدا سبز کم رنگ هستند و سپس رنگ آن ها قرمز می‌شود. میوه درخت بادام هندی با ساختار بیضی یا گلابی شکل، میوه ثانویه یا میوه کاذب نامیده می‌شود. میوه حقیقی حاوی مغز است که لوبیایی شکل می‌باشد. درخت بادام هندی در اکثر خاک ها قادر به رشد است و نسبت به خشکی نیز مقاوم می‌باشد، ولی در خاک های با زهکشی خوب رشد بسیار خوبی دارد. این درخت خاک های خیس و سنگین را دوست ندارد. ترجیحا مکانی برای کاشت این درخت باید انتخاب شود که از بادهای قوی محافظت گردد. درخت بادام هندی در دمای زیر 10 درجه سانتی گراد نباید قرار بگیرد. دمای مناسب برای رشد درخت بادام هندی 25 درجه سانتی گراد می‌باشد. این درخت حداقل به روزی 6 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

کاشت درخت بادام هندی: قبل از کاشت، قسمت پایینی پوسته بذر را با چاقو بتراشید سپس بذرها را به مدت 24 ساعت در آب بخیسانید. بذر درخت بادام هندی را در خاک های شنی به عمق 5 سانتی متر بکارید. جوانه زنی معمولا 2 تا 4 هفته طول می‌کشد ولی ممکن است بیشتر شود بنابراین نگران نشوید. بذر را می‌توان در گلدان یا به طور مستقیم در زمین کاشت.  خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. در صورت کاشت بذر در گلدان، بعد از گذشت سرما می‌توان نهال را به زمین منتقل کرد. دو بار در سال (در زمان گلدهی و توسعه میوه) از یک کود دارای نیتروژن، فسفر و روی برای درخت بادام هندی استفاده کنید.

در هنگام کار با بذر بادام هندی از دستکش استفاده کنید. پوسته بذر دارای موادی می‌باشد که ممکن است برای بعضی از افراد حساسیت پوستی ایجاد کند

نام علمی: Anacardium occidentale

نام لاتین: Cashew

فاصله کاشت بین درختان: 9 متر

عمق کاشت بذر: 5 سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: معمولا 2 تا 4 هفته

زمان کاشت: در بهار بعد از رفع سرما

دمای مناسب برای جوانه زنی بذر بادام هندی: 22 درجه سانتی گراد