بذر فلفل سیاه کشیده

بذر فلفل سیاه کشیده

16,500تومان
کد محصول: ex420
انبار تمام شد
مشاهده شده 2645 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

فلفل سیاه کشیده

فلفل سیاه کشیده

فلفل سیاه کشیده

فلفل سیاه کشیده

مشخصات کلی فلفل سیاه کشیده

فلفل سیاه کشیده همچنین با نام فلفل هندی بلند نیز شناخته می‌شود. این گیاه به صورت رونده رشد می‌کند و دارای گل‌های خوشه‌ای است. فلفل سیاه کشیده برای میوه‌های آن کاشته می‌شود. فلفل‌ها را معمولا خشک می‌کنند و به عنوان ادویه از آن‌ها استفاده می‌شود. طعم فلفل سیاه کشیده تقریبا شبیه فلفل سیاه معمولی می‌باشد ولی فلفل سیاه کشیده تندتر است. فلفل سیاه کشیده در مناطق گرمسیر تا نیمه سردسیر رشد می‌کند، این گیاه در زمستان قادر به تحمل دمای 5- درجه سانتی گراد است. در مناطق سردتر می‌توان گیاه فلفل سیاه کشیده را در گلدان کاشت و در زمستان به خانه یا گلخانه منتقل کرد.

کاشت بذر فلفل سیاه کشیده

برای کاشت بذر فلفل سیاه کشیده بهتر است از پیت ماس مرغوب استفاده شود. همچنین از خاک‌های آماده کاشت دارای زهکشی خوب نیز می‌توان استفاده کرد. بذر فلفل سیاه کشیده را به مدت 24 ساعت در آب بخیسانید سپس آن را روی سطح خاک قرار دهید و با لایه نازکی خاک (در حد 2 تا 3 میلی‌متر) بپوشانید. هر بذر را در یک گلدان کوچک (6 سانتی متری) بکارید. سپس خاک را مرطوب کنید و روی گلدان پلاستیک بکشید تا رطوبت حفظ شود. گلدان را در یک مکان روشن (سایه-آفتاب) قرار دهید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر فلفل سیاه کشیده 24 تا 29 درجه سانتی گراد می‌باشد. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. جوانه زنی بذر فلفل سیاه 4 تا 6 هفته طول می‌کشد اما گاهی اوقات ممکن است بیشتر طول بکشد. یک ماه بعد از جوانه زنی می‌توان نهال‌ها را به زمین یا گلدان بزرگتر منتقل کرد. فاصله بین نهال‌ها را یک متر در نظر بگیرید. نهال را در بهار بعد از اتمام سرما به زمین منتقل کنید. در مناطق گرمسیر، هر زمان از سال می‌توان این کار را انجام داد. فلفل سیاه کشیده در آفتاب کامل یا سایه-آفتاب رشد می‌کند. هفته ای دو تا سه بار به گیاه آب دهید. ماهی دوبار از کودهای ارگانیک یا کود کامل برای گیاه استفاده نمایید. دو بار در سال مالچ در اطراف گیاه اضافه کنید. آبیاری زیاد منجر به پژمردگی گیاه می‌شود. پژمردگی سریع یا آهسته، از بیماری‌های رایج گیاه فلفل سیاه می‌باشد و زمانی که درمان نشود باعث ازبین رفتن ریشه می‌شود. زمان آبیاری انگشت خود را داخل خاک فرو کنید اگر احساس کردید که خاک خیس است یا آب در گودال جمع شده آبیاری را انجام ندهید. نشانه‌های آبیاری بیش از حد مثل برگ‌های زرد یا قهوه‌ای، برگ‌های پژمرده، ریشه‌های فاسد و وجود تاول یا زخم بر روی گیاه است. برای برداشت فلفل سیاه باید 2-3 سال صبر کنید. فلفل سیاه معمولا تا چند سال پس از کشت میوه نمی‌دهد. زمانی که گیاه کاملا رشد کرد در فصل بهار و تابستان گل می‌دهد و خوشه‌های فلفل تشکیل می‌شوند. زمانی که میوه‌های فلفل سیاه، قرمز شدند آن‌ها را بچینید. فلفل‌ها وقتی برای برداشت آماده هستند که رنگشان از سبز به قرمز روشن تغییر کند. میوه‌ها را یکی یکی از گیاه بچینید و مراقب باشید که نارس‌ها را جدا نکنید. یک ظرف همراه خود داشته باشید که هم‌زمان با چیدن میوه‌ها، آن‌ها را در آن ظرف قرار دهید. همه‌ی میوه‌ها هم‌زمان نمی‌رسند بلکه ممکن است در طول یک فصل چندیدن مرتبه برداشت انجام دهید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 1 متر

2 تا 3 میلی متر

4 تا 6 هفته

24 تا 29 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل، ساه-آفتاب
دما: 24 تا 29 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: تولید میوه‌های با ارزش
منطقه: گرمسیر، معتدل، نیمه سردسیر

فلفل سیاه کشیده در یک نگاه

نام علمی
Piper longum
نام انگلیسی
Long Pepper
نام فارسی
فلفل سیاه کشیده
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
2 تا 3 سال
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!