بذر سیکاس زامیا

بذر سیکاس زامیا

42,000تومان
کد محصول: Ex487
انبار 35
مشاهده شده 530 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

سیکاس زامیا

سیکاس زامیا

سیکاس زامیا

سیکاس زامیا

مشخصات کلی سیکاس زامیا

سیکاس زامیا همچنین با نام نخل مقوایی، نخل ساگو، نخل زینتی، سیکاد ، گل سیکاس مینیاتوری نیز شناخته می شود. این گیاه بسیار زیبا و جذاب بوده و مقاوم می باشد. سیکاس زامیا یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب نیز به شمار می آید. این گیاه در مناطق گرمسیر تا نیمه سردسیر در فضای باز نیز قابل کاشت می باشد. سیکاس زامیا از جنس سرخس و از خانوده Zamiaceae می باشد. این گیاه می تواند تا ارتفاع 1.5 متر و عرض 2.5 متر بلند شود.

کاشت بذر سیکاس زامیا

بذرها را به مدت سه روز در آب بخیسانید. سپس آن ها را در خاک مخصوص گلدان به عمق یک تا دو سانتی متر بکارید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. روی گلدان پلاستیک بکشید تا گرما و رطوبت حفظ شود. گلدان را در یک مکان گرم قرار دهید. دمای مناسب برای جوانه زنی 30 درجه سانتی گراد است. در این دما بذرها دو تا سه هفته طول می کشد تا جوانه بزنند. در دمای پاین تر جوانه زنی بیشتر طول می کشد. بعد از اینکه نهال به اندازه 15 تا 20 سانتی متر رسید، نهال را به زمین یا گلدان بزرگتر انتقال دهید. برای کاشت نهال در زمین، در بهار بعد از رفع سرما اقدام به کاشت کنید. این گیاه را در یک مکان آفتابی بکارید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 1.5 متر

عمق کاشت بذر: 1 تا 2 سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 2 تا 3 هفته

دمای مناسب برای جوانه زنی: 30 درجه سانتی گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 30 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و مقاوم
منطقه: گرمسیر تا نیمه سردسیر فضای باز، مناطق سردسیر به صورت آپارتمانی

سیکاس زامیا در یک نگاه

___
نام علمی
zamia furfuracea
نام انگلیسی
Cardboard Palm
نام فارسی
سیکاس زامیا
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!