بذر گل بنفشه قرمز خالدار

بذر گل بنفشه قرمز خالدار

5,000تومان
کد محصول: ex486
انبار 47
مشاهده شده 222 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل بنفشه قرمز خالدار

گل بنفشه قرمز خالدار

گل بنفشه قرمز خالدار

گل بنفشه قرمز خالدار

مشخصات کلی گل بنفشه قرمز خالدار

گل بنفشه خالدار گیاهی چند ساله و پاکوتاه است که به ارتفاع 30 سانتی متر رشد می کند. معمولا این گل به صورت یک ساله یا دو ساله کاشته می شود. این گل رشد بسیار آسانی داشته و به راحتی در زمین و گلدان قابل کاشت. اندازه گل ها 5 تا 8 سانتی متر است. این گل زیبا معطر بوده و دارای خواص دارویی نیز می باشد. این واریته از بنفشه، گل های قرمز رنگ تولید می کند. بنفشه قرمز خالدار برای کاشت در سبدهای آویز نیز بسیار مناسب است.

کاشت بذر گل بنفشه قرمز خالدار

ابتدا بذرها را در گلدان یا سینی نشا به عمق نیم سانتی متر بکارید. از خاک مخصوص گلدان برای کاشت استفاده کنید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گل بنفشه 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. جوانه زنی 5 تا 10 روز طول می کشد. نهال ها را در بهار بعد از اتمام سرما به زمین منتقل کنید. فاصله کاشت بین نهال ها را 15 تا 30 سانتی متر در نظر بگیرید. قبل از کاشت نهال در زمین، خاک را با کمپوست یا کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید تا زهکشی خاک بهبود یابد و گیاه نیز عملکرد بهتری داشته باشد. در صورتی که قصد دارید این گل را در گلدان پرورش دهید، از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 15 سانتی متر استفاده کنید. گل بنفشه را در یک مکان آفتابی یا سایه-آفتاب بکارید. این گل به آبیاری متوسطی نیاز دارد. آبیاری با توجه به دمای هوا و بافت خاک متفاوت می باشد. از خیس شدن بیش از حد خاک اجتناب کنید، همچنین اجازه ندهید خاک خشک شود.

فاصله کاشت بین گیاهان: 15 تا 30 سانتی متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی متر

مدت زمان جوانه زنی: 5 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 20 تا 25 درجه سانتی گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 20 تا 25 درجه سانتی گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای گل های زیبا و معطر
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل بنفشه قرمز خالدار در یک نگاه

نام علمی
Viola cornuta
نام انگلیسی
viola red
نام فارسی
گل بنفشه قرمز خالدار
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60-70 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چند ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!