بذر ونوس حشره خوار

بذر ونوس حشره خوار

3,800تومان
کد محصول: ex06
انبار تمام شد
مشاهده شده 26710 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

ونوس حشره خوار یکی از محبوب ترین و ارزشمند ترین گیاهان گوشت خوار در دنیا است. راز های زیادی در این گیاه نهفته است اما زیباترین خصیصه این گیاه گوشت خوار سرعت عمل در گرفتن حشرات است. به دام انداختن حشراتی مانند مگس٬ پشه و حتی سوسک ها سرعت عمل زیادی نیاز دارد و ونوس حشره خوار در این کار خبره است. علاوه بر این گیاه از زیبایی بی وصفی برخوردار است به گونه ای که چشمان هر بیننده ای را به خود نوازش می کند و اگر کسی برای بار نخست به این گیاه نگاه کند ممکن است ساعت ها در حیرت به آن بنگرد.

به هر حال ونوس حشره خوار یک گیاه گوشت خوار است که به سادگی قابل تکثیر و نگهداری در محیط های خانگی و اداری است. انواع متفاوتی از ونوس حشره خوار وجود دارد که این واریته از بهترین های آن ها است و با آمیخته گری خصوصیات ظاهری و رفتاری چندین گونه برتر ونوس حشره خوار را در خود دارد. بذرها تولید کشور انگلستان هستند و جوانه زنی بالایی دارند. همچنین شامل 3 نوع مختلف از بهترین ارقام ونوس حشره خوار می باشند.

کاشت بذر ونوس حشره خوار:

یک تنگ شیشه ای یا تراریوم حاضر کنید و آن را با خاک مخصوص گیاهان گوشت خوار یا پیت سفید پر کنید.  سپس بذرها را در سطح خاک قرار دهید و بذرها را با لایه نازکی خاک (در حد 3 میلی متر) بپوشانید. خاک را مرطوب نگه دارید. برای مرطوب کردن خاک از آب مقطر استفاده کنید. از آب‌های معمولی به دلیل داشتن املاح معدنی نمی‌توان برای آبیاری ونوس حشره خوار استفاده کرد. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر ونوس حشره خوار 26 تا 27 درجه سانتی گراد است. در هر تنگ شیشه ای با قطر 20 سانتی متر می‌توان 10 عدد بذر بکارید و بعد از این که جوانه ها کمی رشد کردند آن‌ها را به ظرف های جدا منتقل کنید.

توجه: برای کسب بهترین درصد جوانه زنی حتما خاک و گلدان مخصوص ونوس حشره خوار را تهیه نمایید.

از خاک‌های معمولی برای کاشت ونوس حشره خوار نمی‎توان استفاده کرد.

نام علمی: Dionaea muscipula

ونوس حشره خوار

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!