بذر هندوانه شوگر بیبی

بذر هندوانه شوگر بیبی

8,500تومان
کد محصول: ex464
انبار 7
مشاهده شده 1129 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

هندوانه شوگر بیبی

هندوانه شوگر بیبی

هندوانه شوگر بیبی

جوانه زنی بذر هندوانه

مشخصات کلی هندوانه شوگر بیبی

هندوانه شوگر بیبی یکی از شیرین ترین ارقام هندوانه است و بسیار پر تولید می‌باشد و در هر بوته چند میوه تولید می‌شود. هندوانه‌ها گرد و کوچک هستند و طعم بسیار خوبی دارند. اندازه هر هندوانه 18 تا 20 سانتی‌متر است. وزن هر هندوانه به 4 تا 5 کیلو می‌رسد. پوست هندوانه سبز تیره با رگه‌های کمی روشن تر است. گوشت میوه قرمز، ترد و بسیار شیرین است و دانه‌های کمی دارد. 

کاشت بذر هندوانه شوگر بیبی

برای کاشت هندوانه از خاک‌های غنی، سبک با زهکشی خوب استفاده کنید. بهتر است قبل از کاشت بذرها را به مدت 24 ساعت در آب قرار دهید. برای کاشت بذر، از گلدان‌های 5 تا 8 سانتی‌متری استفاده نمایید. در هر گلدان 2 بذر می‌توانید بکارید. بذرها را به عمق 12 میلی‌متر در خاک بکارید. بعد از کاشت خاک را مرطوب نگه کنید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی 27 تا 32 درجه سانتی‌گراد است. خاک را مرطوب نگه دارید و هرگز اجازه ندهید خاک خشک شود. دمای مناسب برای نهال‌های جوان 24 درجه سانتی‌گراد است. بعد از رفع سرما در بهار، نهال‌ها را می‌توان به زمین منتقل کرد. فاصله بین نهال‌ها را 50 تا 80 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 70 تا 120 سانتی‌متر در نظر بگیرید. کاشت هندوانه معمولا به صورت جوی و پشته‌ای انجام می‌گیرد. در حین انتقال نهال مواظب باشید ریشه آسیب نبیند. قبل از انتقال نهال به زمین، به مدت یک هفته آبیاری را کمتر کنید و نهال‌ها را در یک مکان با دمای کمترقرار دهید تا مقاوم شوند. بذرهای هندوانه را می‌توان در بهار زمانی که دمای هوا بالای 21 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، به طور مستقیم در زمین به عمق 12 میلی‌متر تا 2 سانتی‌متر کاشت. رطوبت خاک در مراحل اولیه رشد و در زمان میوه دهی بسیار مهم است. یک هفته قبل از رسیدن میوه‌ها، آبیاری را قطع کنید. زیرا آبیاری بیش از حد باعث نرم شدن میوه‌ها می‌شود.

فاصله کاشت بین گیاهان: 50 تا 80 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 70 تا 120 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: یک تا یک و نیم سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 4 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 27 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 27 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار شیرین و خوش طعم
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

هندوانه شوگر بیبی در یک نگاه

نام علمی
Citrullus lanatus
نام انگلیسی
Sugar Baby Watermelon
نام فارسی
هندوانه شوگر بیبی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
75-120 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!