نهال بلک بری

نهال بلک بری

75,000تومان
کد محصول: SILVAN Blackberry
انبار تمام شد
مشاهده شده 2469 بار

توضیحات محصول

عنوان محصول

میوه بلک بری

مشخصات کلی نهال بلک بری

بلک بری یکی از انواع میوه‌های سردسیری محبوب است که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد. این گیاه میوه‌های سیاه رنگ بسیار خوش طعم تولید می‌کند. میوه‌ها در ابتدا سبز رنگ هستند و بعد از رسیدن رنگ آن‌ها تیره می‌شود. گیاه بلک بری در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر قابل کاشت است. این گیاه اندازه جمع و جور و باردهی بسیار بالایی دارد. افرادی که قابلیت کاشت بلک بری در زمین را ندارند؛ می‌توانند آن را گلدان پرورش دهند. گیاه بلک بری رشد آسان و سریعی دارد. این بلک بری از واریته SILVAN می‌باشد. بلک بری SILVAN نسبت به سایر بلک‌بری‌های مقاومت بالاتری در برابر خشکی و بیماری دارد و همچنین میوه‌های بزرگتری تولید می‌کند. میوه دهی از اوایل تابستان شروع می‌شود. میوه‌ها بسیار خوشمزه و شیرین هستند و اندازه آن‌ها 2.5 تا 4 سانتی‌متر می‌باشد. گیاه بلک بری SILVAN تا 4.5 متر می‌تواند رشد کند ولی زمانی که در گلدان کاشته شود، اندازه کوچکتری خواهد داشت. بهتر است از گلدان‌های بزرگ با قطر حداقل 40 سانتی‌متر برای نگه داری نهال بلک بری استفاده کنید. 

کاشت بذر برای همه امکان‌پذیر نیست. از علم سبز کردن بذر تا نگهداری آن که بگذریم، زمان زیادی نیاز است تا یک بذر تبدیل به نهال شود. بلک بری یکی از گیاهان بسیار محبوب است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده، ولی ممکن است کاشت بذر آن برای همه مقدور نباشد. گروه بذرام با تولید نهال کمیاب و دوست داشتنی بلک بری این امکان را فراهم ساخته تا در دسترس افراد علاقه‌مند قرار گیرد.

نگه داری نهال بلک بری

گیاه بلک بری باید در آفتاب کامل یا سایه جزیی کاشته شود، خاک باید کمی اسیدی بوده (PH مناسب 6.5 تا 6.8) و زهکشی خوبی داشته باشد. خاک‌های لومی و شنی برای کاشت این گیاه مناسب هستند. گیاه بلک بری باید به طور مرتب آبیاری شود و از خشک شدن خاک باید اجتناب نمود. البته بلک بری SILVAN تحمل بالاتری در برابر خشکی نسبت به سایر واریته‌های بلک بری دارد. آبیاری باید به گونه‌ای باشد که خاک مرطوب شود و نباید خاک را خیس کرد. فاصله کاشت بین گیاهان بلک بری را باید 40 تا 60 سانتی متر در نظر گرفت و فاصله ردیف‌های کاشت نیز باید 2.5 تا 3.5 متر باشد.

توجه: تمامی نهال ها روز شنبه هر هفته از طریق اتوبوس به مقصد گیرنده ارسال می شود. هزینه ارسال تا باربری رایگان است و تنها لازم است هزینه باربری به صورت پسکرایه پرداخت گردد.

نور: آفتاب کامل
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: تحمل بالاتر در برابر خشکی و بیماری
منطقه: نیمه گرمسیر، نیمه سردسیر، سردسیر

نهال بلک بری SILVAN در یک نگاه

نام علمی
Rubus hybrid
نام انگلیسی
SILVAN Blackberry
نام فارسی
نهال بلک بری
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
__________
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!