بذر گل استاتیس سفید سیکر

بذر گل استاتیس سفید سیکر

6,850تومان
تولید کنندگان
کد محصول: 3707
انبار تمام شد
مشاهده شده 2547 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل استاتیس سفید سیکر

گل استاتیس سفید سیکر

گل استاتیس سفید سیکر

نهال استاتیس

مشخصات کلی گل استاتیس سفید سیکر

بوته دارای گل‌های یکنواخت بسیار زیبا می‌باشد. خوشه‌های گل به قطر 4 تا 8 سانتی‌متر بر روی ساقه‌های قوی شکل می‌گیرند. گل استاتیس سفید سیکر برای کاشت در زمین و گلخانه مناسب است. گل‌ها سفید یکدست هستند، برخی از آن‌ها هاله کم رنگی از رنگ صورتی دارند. این گل برای درست کردن دسته گل و گل خشک بسیار مناسب است. همچنین برای کاشت در فضای سبز، باغ و باغچه و کاشت توده‌ای نیز عالی می‌باشد و چشم انداز بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. گل استاتیس سفید سیکر همچنین با نام‌های استاتیس یک ساله (annual statice) و wavyleaf sea lavender نیز شناخته می‌شود. این گل زیبا، به ارتفاع 60 تا 75 سانتی‌متر رشد می‌کند و جذب کننده حشرات مفید و گرده افشان می‌باشد.

کاشت بذر گل استاتیس سفید سیکر

8 هفته قبل از پایان سرما بذرها را نشا کنید. روی بذرها خاک نریزید زیرا برای جوانه زنی به نور نیاز دارند. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر گل استاتیس 21 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها 5 تا 14 روزه جوانه می‌زنند. بعد از جوانه‌زنی، به منظور توسعه ریشه، نهال‌ها را به مدت 1 تا 2 هفته در دمای 16 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. زمانی که یک مجموعه برگ واقعی شکل گرفت، نهال‌ها را به گلدان‌های بزرگ‌تر منتقل کنید. بعد از رفع سرما، می‌توانید نهال‌ها به خارج از خانه منتقل نمایید. نهال‌ها را به مدت یک هفته در یک مکان سایه-آفتاب قرار دهید سپس آن‌ها را در آفتاب کامل بگذارید. کاشت بذر به صورت مستقیم در زمین توصیه نمی‌شود و بهتر است ابتدا در گلدان کاشته شود. از خاک‌های غنی با زهکشی خوب برای کاشت گل استاتیس استفاده نمایید. فاصله بین نهال‌ها را 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 30 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: با خاک پوشیده نشود

مدت زمان جوانه‌زنی: 5 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 21 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 21 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی با زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: جذب کننده حشرات مفید
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

(نام واریته) در یک نگاه

نام علمی
Limonium sinuatum
نام انگلیسی
Seeker White Statice
نام فارسی
گل استاتیس سفید سیکر
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
110-120 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!