بذر کاکتوس ریپسالیس

بذر کاکتوس ریپسالیس

8,500تومان
کد محصول: ex419
انبار تمام شد
مشاهده شده 1912 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کاکتوس ریپسالیس

کاکتوس ریپسالیس

کاکتوس ریپسالیس

کاکتوس ریپسالیس

مشخصات کلی کاکتوس ریپسالیس

کاکتوس ریپسالیس همچنین با نام کاکتوس زنجیره‌ای نیز شناخته می‌شود، یک نوع ساکولنت استوایی است. این گیاه در فلوریدا، مکزیک و برزیل یافت می‌شود. کاکتوس ریپسالیس بومی مناطق گرم و مرطوب می‌باشد و بر خلاف سایر کاکتوس‌ها که نور زیاد و شرایط خشک را ترجیح می‌دهند، این کاکتوس به رطوبت نسبتا بالا و نور کم نیاز دارد. این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است و به راحتی در گلدان رشد می‌کند. کاکتوس ریپسالیس دارای ساقه‌های نازک به قطر مداد می‌باشد، این ساقه‌ها می‌توانند به اندازه 2 متر رشد کنند. ساقه‌ها را می‌توان به داربست وصل کرد یا از گلدان آویزان نمود. این کاکتوس بسیار زیبا بوده و چشم انداز بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. کاکتوس ریپسالیس شرایط رشد آسانی دارد و به سادگی در خانه قابل نگه داری است. این گیاه سرما را تا دمای 5- درجه تحمل می‌کند و در طول زمستان باید از سرمای شدید محافظت شود.

کاشت بذر کاکتوس ریپسالیس

برای کاشت بذر کاکتوس ریپسالیس از خاک‌های مخصوص کاکتوس استفاده کنید. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد. بذر را به عمق نیم سانتی متر در خاک بکارید. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر کاکتوس ریپسالیس 20 تا 24 درجه سانتی گراد است. جوانه زنی بذر کاکتوس ریپسالیس 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. برای ابتدای کار می‌توان از گلدان‌های کوچک یا سینی نشا استفاده کرد. بعد از اینکه نهال کمی رشد کرد می‌توان آن را به گلدان بزرگ منتقل کرد. گلدانی که برای کاشت این کاکتوس استفاده می‌شود باید حداقل قطر و عمق 25 سانتی‌متر داشته باشد. بعد از جوانه زنی، بین هر بار آبیاری اجازه دهید سطح خاک خشک شود. این گیاه در سایه رشد بهتری دارد و در مکان‌های با نور کم نیز قادر به رشد می‌باشد. هر ماه یک بار یا دو ماه یک بار به گیاه کود مخصوص کاکتوس بدهید. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 30 سانتی متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 4 تا 6 هفته

دمای مناسب برای جوانه زنی: 20 تا 24 درجه سانتی‌گراد

نور: سایه
دما: 20 تا 24 درجه سانتی گراد
خاک: مخصوص کاکتوس
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و جذاب
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

کاکتوس ریپسالیس در یک نگاه

نام علمی
Rhipsalis baccifera
نام انگلیسی
Mistletoe Cactus
نام فارسی
کاکتوس ریپسالیس
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
_____
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!