نهال انگور فرنگی قرمز

نهال انگور فرنگی قرمز

185,000تومان
کد محصول: RED-CURRANT
انبار تمام شد
مشاهده شده 1139 بار

توضیحات محصول

نهال انگور فرنگی قرمز

انگور فرنگی قرمز

بوته انگور فرنگی قرمز

انگور فرنگی قرمز

مشخصات کلی نهال انگور فرنگی قرمز

انگور فرنگی قرمز بومی غرب اروپا می‌باشد و به صورت گسترده در این منطقه رشد می‌کند. انگور فرنگی قرمز به صورت یک درختچه برگریز است که به ارتفاع 1 تا 1.5 متر رشد می‌کند، گاهی اوقات ممکن است ارتفاع آن به 2 متر هم برسد. برگ‌های درختچه پنج لوبی هستند و گل‌های زرد کم رنگی به قطر 4 تا 8 سانتی‌متر در گیاه ایجاد می‌شود که این گل‌ها به میوه‌های خوشمزه قرمز رنگ تبدیل می‌شوند. میوه‌ها به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند و در هر خوشه تعداد زیادی میوه قرار دارد. زمانی که گیاه تثبیت می‌شود از اواسط تا اواخر تابستان 3 تا 4 کیلو میوه در هر بوته تولید می‌شود. این گیاه در مناطق سردسیر تا نیمه گرمسیر قادر به رشد است. انگور فرنگی در زمین، گلدان و گلخانه قابل کاشت می باشد.

کاشت بذر برای همه امکان‌پذیر نیست. از علم سبز کردن بذر تا نگهداری آن که بگذریم، زمان زیادی نیاز است تا یک بذر تبدیل به نهال شود. انگور فرنگی یکی از گیاهان بسیار محبوب است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده، ولی ممکن است کاشت بذر آن برای همه مقدور نباشد. گروه بذرام با تولید نهال کمیاب و دوست داشتنی انگور فرنگی این امکان را فراهم ساخته تا در دسترس افراد علاقه‌مند قرار گیرد. 

کاشت بذر نهال انگور فرنگی قرمز

گیاه انگور فرنگی باید در آفتاب کامل یا سایه جزیی کاشته شود، خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد. خاک‌های لومی و شنی برای کاشت این گیاه مناسب هستند. گیاه انگور فرنگی باید به طور مرتب آبیاری شود و از خشک شدن خاک باید اجتناب نمود. آبیاری باید به گونه‌ای باشد که خاک مرطوب شود و نباید خاک را خیس کرد. فاصله کاشت بین گیاهان انگور فرنگی را باید 60 تا 100 سانتی متر در نظر گرفت و فاصله ردیف‌های کاشت نیز باید 2.5 تا 3.5 متر باشد. در طول پاییز شاخه های قدیمی و آسیب دیده را هرس کنید. گیاه انگور فرنگی را در گلدان نیز می توان کاشت. اندازه گلدان مناسب برای کاشت انگور فرنگی حداقل قطر 60 تا 75 و عمق 50 تا 60 سانتی متر باید باشد.

 

نور: حداق روزی 6 ساعت نور مستقیم
دما:  
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای میوه های خوشمزه، باردهی بالا
منطقه: سردسیر، معتدل، نیمه گرمسیر

نهال انگور فرنگی قرمز در یک نگاه

نام علمی
Ribes rubrum
نام انگلیسی
Red Currant 
نام فارسی
نهال انگور فرنگی قرمز
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
____
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!