بذر نخل مک آرتور

بذر نخل مک آرتور

24,000تومان
کد محصول: ex336
انبار 11
مشاهده شده 1912 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

نخل مک آرتور

میوه نخل مک آتور

نخل مک آتور

نخل مک آتور

مشخصات کلی نخل مک آرتور

نخل مک آتور از خانواده Araceae است. این نخل بومی استرلیا و گینه می‌باشد. نخل مک آتور تقریبا کوچکترین عضو خانواده Araceae بوده و ارتفاع آن به 6 تا 9 متر می‌رسد. این نخل یک گیاه زینتی محبوب در سراسر جهان است و طرفداران زیادی دارد. قطر تنه نخل مک آتور فقط 7 سانتی‌متر است و رنگ آن قهوه‌ای متمایل به خاکستری می‌باشد. شاخه‌های نخل مک آتور بلند بوده و شبیه پر هستند. طول هر شاخه به 2 متر می‌رسد که از چندین برگ بزرگ تشکیل شده است و طول هر برگ  30 سانتی‌متر می‌باشد. گل‌های نر و ماده در یک گیاه هستند که در یک گل آذین قرار دارند. طول گل آذین 60 سانتی‌متر است. گل‌ها به میوه‌های کوچک و قرمز به قطر یک سانتی‌متر تبدیل می‌شوند که یک دانه کوچک قهوه‌ای رنگ در میوه قرار دارد. نخل مک آتور در گلدان نیز قابل کاشت است و می‌توان آن را در خانه نیز نگه داری نمود. نخل مک آتور در مناطق گرم رشد می‌کند، در مناطق سرد، گیاه باید در گلدان کاشته شود و در طول زمستان در محیط داخلی نگه‌داری گردد. این گیاه در آفتاب کامل، سایه-آفتاب و در سایه قادر به رشد است و خشکی را تحمل می‌کند. همچنین در برابر بیماری‌ها و آفات نیز مقاوم می‌باشد.

کاشت بذر نخل مک آرتور

قبل از کاشت بذر را به مدت 3 روز در آب بخیسانید. سپس بذر را در یک خاک دارای زهکشی خوب بکارید. خاک‌های شنی برای کاشت مناسب هستند. عمق کاشت بذر نخل مک آتور را 1 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بهتر است برای افزایش سرعت جوانه زنی، یک شکاف کوچک در پوسته بذر ایجاد کنید به گونه‌ای که قسمت داخلی بذر آسیب نبیند. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر نخل مک آتور 25 درجه سانتی‌گراد است. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. جوانه‌زنی بسیار متغیر بوده، گاهی اوقات 3 هفته طول می‌کشد و گاهی اوقات ممکن است سه ماه طول بکشد تا بذر جوانه بزند. نخل مک آتور قادر به تحمل خشکی و گرما است ولی برای عملکرد بهتر گیاه بهتر است به صورت منظم آبیاری شود (به خصوص در طول فصول خشک). برگ‌های خشک و آسیب دیده را حذف کنید. می‌توانید ماهی یک بار از یک کود متعادل برای گیاه استفاده نمایید. اگر شاخ و برگ‌ها خیلی شلوغ باشند، به منظور بهبود هوادهی به گیاه بهتر است تعدادی از شاخه‌ها حذف شوند، سپس با استفاده از این شاخه‌ها می‌توان یک گیاه جدید ایجاد نمود. نخل مک آتور به طور کلی دچار بیماری و آفات نمی‌شود. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 3 تا 6 متر

عمق کاشت بذر: 1 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 3 هفته تا سه ماه

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 25 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب، سایه
دما: 25 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: مقاوم به خشکی، بیماری‌ها و آفات
منطقه: گرمسیر

نخل مک آرتور در یک نگاه

نام علمی
Ptychosperma macarthurii
نام انگلیسی
Macarthur Palm, Macarthur Feather Palm, Cluster Palm, Hurricane Palm
نام فارسی
نخل مک آرتور
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
------
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!