بذر برگ انجیری فر

بذر برگ انجیری فر

18,500تومان
کد محصول: ex490
انبار 33
مشاهده شده 3069 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

برگ انجیری فر

برگ انجیری فر

برگ انجیری فر

برگ انجیری فر

مشخصات کلی برگ انجیری فر

برگ انجیری فر همچنین با نام فیلودندرون نیز شناخته می شود. یکی از گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب است. دارای برگ های بزرگ و سبز براق می باشد. برگ های گیاه برگ انجیری فر، شیارهای عمیقی دارند و به دلیل شکل جذاب برگ ها، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این گیاه نگه داری آسانی دارد و به راحتی می توانید آن را در خانه پرورش دهید. برگ انجیری فر از گیاهانی است که قادر به تصفیه هوای داخل خانه است. این گیاه می تواند به ارتفاع 150 تا 180 سانتی متر رشد کند و طول هر برگ به 60 تا 90 سانتی متر می رسد. برگ انجیری فر در صورتی که در زمین کاشته شود، می تواند تا ارتفاع 4.5 متر رشد کند. این گیاه در مناطق گرم و معتدل در فضای باز قابل کاشت است. در سایر مناطق باید به صورت آپارتمانی نگه داری شود.

کاشت بذر برگ انجیری فر

قبل از کاشت بذرها را به مدت 24 ساعت در آب ولرم بخیسانید. سپس بذرها را به عمق 3 میلی متر در خاک مخصوص گلدان بکارید. ابتدا بذرها را در سینی نشا یا گلدان کوچک بکارید سپس نهال را به گلدان اصلی انتقال دهید. بعد از کاشت بذر خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. برای حفظ رطوبت روی گلدان یا سینی نشا پلاستیک بکشید. جوانه زنی معمولا 30 روز طول می کشد. دمای مناسب برای جوانه زنی 21 تا 24 درجه سانتی گراد است. گلدان را در یک مکان روشن (نور غیر مستقیم) قرار دهید. زمانی که اندازه نهال به 10 تا 15 سانتی متر رسید، آن را به گلدان اصلی انتقال دهید. هر نهال را در یک گلدان بکارید. از خاک سبک برای کاشت استفاده کنید. گلدانی که برای کاشت برگ انجیری استفاده می شود باید حداقل قطر و عمق 20 سانتی متر داشته باشد. گیاه برگ انجیری به نور مستقیم نیاز ندارد و در نزدیکی یک پنجره با نور غیر مستقیم قادر به رشد است. بعد از کاشت نهال در گلدان اصلی، هر زمان 3 تا 5 سانتی متر از سطح خاک خشک شد، به گیاه آب بدهید. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه، در طول بهار و تابستان ماهی یک بار به گیاه کود بدهید. از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

Text below

عمق کاشت بذر: 3 میلی متر

مدت زمان جوانه زنی: 30 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 21 تا 24 درجه سانتی گراد

نور: سایه-آفتاب
دما: 21 تا 24 درجه سانتی گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: گیاه آپارتمانی بسیار زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

برگ انجیری فر در یک نگاه

نام علمی
Philodendron selloum
نام انگلیسی
Hope Selloum, Horsehead Philodendron, Lacy Tree Philodendron, Philodendron, Philodendron Hope Selloum, Tree Philodendron
نام فارسی
برگ انجیری فر
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
______
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!