بذر برگ انجیری کنتیایی

بذر برگ انجیری کنتیایی

12,500تومان
کد محصول: ex466
انبار 31
مشاهده شده 643 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گیاه آپارتمانی برگ انجیری کنتیایی

برگ انجیری کنتیایی

برگ انجیری کنتیایی

برگ انجیری کنتیایی

مشخصات کلی گیاه آپارتمانی برگ انجیری کنتیایی

برگ انجیری ها، گیاهان آپارتمانی منحصر به فرد و زیبایی هستند که به دلیل برگ های چشمگیری که دارند محبوب شده اند. برگ انجیری کنتیایی یک گونه زیبا از گیاهان برگ انجیری است که به راحتی در خانه قابل نگه داری می باشد و حتی افراد بی تجربه و مبتدی نیز می توانند این گیاه را پرورش دهند. این گیاه می تواند تا ارتفاع 6 تا 9 متر رشد کند ولی در گلدان اندازه کوچکتری خواهد داشت و اندازه آن به سایز گلدان بستگی دارد. سایز گلدان مناسب برای کاشت این گیاه حداقل باید قطر و عمق 20 سانتی متر داشته باشد.

کاشت بذر برگ انجیری کنتیایی

قبل از کاشت بذرها را به مدت 12 ساعت در آب ولرم بخیسانید. سپس بذرها را به عمق نیم سانتی متر در خاک مخصوص گلدان بکارید. ابتدا بذرها را در سینی نشا یا گلدان کوچک بکارید سپس نهال را به گلدان اصلی انتقال دهید. بعد از کاشت بذر خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. برای حفظ رطوبت روی گلدان یا سینی نشا پلاستیک بکشید. جوانه زنی 10 تا 30 روز طول می کشد. دمای مناسب برای جوانه زنی 25 تا 30 درجه سانتی گراد است. گلدان را در یک مکان روشن (نور غیر مستقیم) قرار دهید. زمانی که اندازه نهال به 10 تا 15 سانتی متر رسید، آن را به گلدان اصلی انتقال دهید. هر نهال را در یک گلدان بکارید. از خاک سبک برای کاشت استفاده کنید. گلدانی که برای کاشت برگ انجیری استفاده می شود باید حداقل قطر و عمق 20 سانتی متر داشته باشد. گیاه برگ انجیری به نور مستقیم نیاز ندارد و در نزدیکی یک پنجره با نور غیر مستقیم قادر به رشد است. بعد از کاشت نهال در گلدان اصلی، هر زمان 3 تا 5 سانتی متر از سطح خاک خشک شد، به گیاه آب بدهید. آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه، در طول بهار و تابستان ماهی یک بار به گیاه کود بدهید. از کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 60 تا 90 سانتی متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 10 تا 30 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 25 تا 30 درجه سانتی گراد

نور: غیر مستقیم
دما: 25 تا 30 درجه سانتی گراد
خاک: سبک دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: گیاه آپارتمانی بسیار زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گیاه آپارتمانی برگ انجیری کنتیایی در یک نگاه

نام علمی
Monstera Subpinnata
نام انگلیسی
Monstera Subpinnata
نام فارسی
گیاه آپارتمانی برگ انجیری کنتیایی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
_______
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!