بذر بادام زمینی قرمز

بذر بادام زمینی قرمز

12,000تومان
کد محصول: EX435
انبار 44
مشاهده شده 3324 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

بادام زمینی قرمز

برداشت بادام زمینی

گل بادام زمینی

مزرعه بادام زمینی

مشخصات کلی بادام زمینی قرمز

بادام زمینی همچنین با نام پسته شامی نیز شناخته می‌شود، گیاهی علفی و یکساله از خانواده حبوبات است. گیاه بادام زمینی به صورت بوته‌ای رشد می‌کند و به ارتفاع 30 تا 50 سانتی‌متر بزرگ می‌شود. این گیاه دارای گل‌های زردی است که گل‌ها بعد از گرده افشانی به سمت زمین خم می‌شوند و میوه درون خاک شکل می‌گیرد. این بادام زمینی دارای پوست قرمز صاف می‌باشد که در غلاف‌های قهوه‌ای رنگ شکل می‌گیرند. هر بوته بادام زمینی، 40 تا 100 غلاف تولید می‌کند. درون هر غلاف 2 تا 4 بادام زمینی وجود دارد. بادام زمینی یک میان وعده خوشمزه سرشار از پروتئین است. گیاه بادام زمینی در مناطق گرمسیر، سردسیر و معتدل قابل کاشت است.

کاشت بذر بادام زمینی قرمز

زمان کاشت بذر بادام زمینی در بهار بعد از اتمام سرما است (زمانی که دمای خاک بالای 18 درجه سانتی‌گراد است). بذرها را به طور مستقیم در زمین می‌کارند. قبل از کاشت خاک را شخم بزنید و علف‌های هرز و سنگ و کلوخ‌ها را از خاک خارج کنید. بهتر است قبل از کاشت به خاک کود حیوانی پوسیده یا کمپوست اضافه کنید. مکان کاشت بادام زمینی باید دارای آفتاب کامل باشد. گیاه بادام زمینی به حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد. بذر بادام زمینی را به عمق 2 تا 3 سانتی‌متر بکارید. فاصله بین بذرها را 15 تا 40 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. جوانه زنی بذر بادام زمینی معمولا 5 تا 10 روز بعد از کاشت انجام می‌شود. 25 تا 40 روز بعد از کاشت، گل‌ها تشکیل می‌شوند. بعد از گرده افشانی، گل به سمت زمین خم می‌شود و بادام زمینی در زیر زمین شروع به رشد می‌کند. گیاه بادام زمینی به مراقبت کمی نیاز دارد تا بتواند محصول خوبی تولید کند. زمانی که گیاه به اندازه 30 سانتی‌متر بزرگ شد، دور هر بوته به اندازه 15 سانتی‌متر خاک بریزید. بعد از انجام این کار، بین بوته‌های بادام زمینی یک لایه 7 تا 10 سانتی‌متری کمپوست اضافه کنید. بادام زمینی به هفته‌ای یک یا دو اینچ آب نیاز دارد. در مواردی که هوا گرم تر است میزان آبیاری باید بیشتر باشد. اگر آبیاری به صورت نامنظم باشد گیاه عملکرد ضعیفی خواهد داشت. برای هر 10 متر، 400 تا 500 گرم کود NPK 20-0-0 یا 16-16-16 استفاده کنید. زمانی که برگ‌های گیاه بادام زمینی شروع به زرد شدن می‌کنند، زمان برداشت غلاف‌های بادام زمینی است. زرد شدن برگ‌ها معمولا با شروع سرما ایجاد می‌شود. به طور معمول، بادام زمینی 90 تا 130 روز بعد از کاشت برداشت می‌شود. بادام زمینی‌ها را روی گیاهان بگذارید و اجازه دهید به مدت یک تا دو هفته خشک شوند. سپس آن‌ها را از گیاه جدا کرده و در سینی‌های کم عمق بگذارید و اجازه دهید دو تا سه هفته دیگر هم خشک شوند. رطوبت زیر 70 درصد و دمای زیر 35 درجه سانتی‌گراد برای خشک شدن بادام زمینی مناسب است.

فاصله کاشت بین گیاهان: 15 تا 40 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 2 تا 3 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه زنی: 5 تا 10 روز

زمان کاشت: در بهار بعد از اتمام سرما

نور: آفتاب کامل
دما: بالای 18 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: سرشار از پروتئین
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

بادام زمینی قرمز در یک نگاه

نام علمی
Arachis hypogaea
نام انگلیسی
Peanut
نام فارسی
بادام زمینی قرمز
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
90-130 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!