بذر درخت پالونیا کاواکامی

بذر درخت پالونیا کاواکامی

12,500تومان
کد محصول: ex361
انبار 85
مشاهده شده 6499 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

درخت پالونیا کاواکامی

درخت پالونیا کاواکامی

درخت پالونیا کاواکامی

جوانه زنی بذر پالونیا

مشخصات کلی درخت پالونیا کاواکامی

درخت پالونیا کاواکامی همچنین با نام درخت اژدها یاقوت کبود نیز شناخته می‌شود. این واریته از پالونیا بومی تایوان، شرق چین و ژاپن می‌باشد. درخت پالونیا کاواکامی گل‌های بزرگ بنفش رنگ در اوایل بهار تولید می‌کند و دارای برگ‌های بزرگی است، گل‌ها قبل از برگ‌ها در بهار ظاهر می‌شوند. گل‌های درخت پالونیا جذب کننده زنبور عسل هستند و دارای عطر بسیار خوبی می‌باشند. درخت پالونیا کاواکامی به دلیل ظاهر بسیار زیبایی که دارد به عنوان یک درخت زینتی کاشته می‌شود. این درخت را در پیاده رو، فضای سبز، پارک، باغ و ...  می‌کارند. درخت پالونیا کاواکامی رشد سریعی دارد و می‌تواند به ارتفاع 7/5 تا 12 متر رشد می‌کند. این درخت قادر به تحمل سرما تا دمای 23- درجه سانتی‌گراد می‌باشد. از درخت پالونیا کاواکامی برای ساخت وسایل چوبی استفاده می‌شود. در کشورهای آسیایی چوب این درخت در ساخت قفسه‌های چوبی، آلات موسیقی، کفش چوبی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. درخت پالونیا کاواکامی دارای چوب محکم و سبکی است به همین دلیل برای ساخت وسایل چوبی بسیار مناسب می‌باشد. 

کاشت بذر درخت پالونیا کاواکامی

یک مخلوط حاوی 2 قسمت پرلیت، 2 قسمت پیت ماس و یک قسمت خاک گلدان آماده کنید، مخلوط را در گلدان بریزید و آن را مرطوب نمایید. هر بذر را در یک گلدان بکارید. بذر را در سطح خاک قرار دهید. نیازی نیست بذرها با خاک پوشیده شوند زیرا برای جوانه‌زنی به نور نیاز دارند. یک پلاستیک روی گلدان‌ها بکشید تا محیط کاشت گرم و مرطوب باشد. گلدان‌ها را در یک مکان روشن با نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر پالونیا کاواکامی 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. اجازه ندهید سطح خاک خشک شود و آن را مرطوب نگه دارید. همچنین از خیس شدن خاک نیز خودداری کنید. بذر پالونیا کاواکامی به آسانی جوانه می‌زند، در شرایط مناسب جوانه‌زنی 9 تا 11 روز طول می‌کشد. البته جوانه زنی ممکن است یک تا دوماه نیز طول بکشد. بعد از جوانه‌زنی پلاستیک را بردارید و اجازه دهید بین هر بار آبیاری خاک کمی خشک شود. زمانی که اندازه نهال‌ها به 15 سانتی‌متر رسید می‌توانید آن‌ها را به زمین منتقل کنید. همچنین می‌توان نهال پالونیا را در گدان‌های بزرگ نیز کاشت. نهال را زمانی که دمای خاک حداقل 21 درجه سانتی‌گراد است در زمین بکارید. قبل از کاشت نهال در زمین، گلدان را به مدت یک هفته در محیط خارج از خانه قرار دهید تا به محیط جدید عادت کند سپس آن را در زمین بکارید. درخت پالونیا را در یک خاک دارای زهکشی خوب، عاری از علف‌های هرز و آفتاب کامل بکارید. فاصله بین درختان را 3 تا 4 متر در نظر بگیرید. از آنجایی که درخت پالونیا دارای رشد سریعی است، در بادهای سنگین احتمال شکستن دارد بنابراین درخت را در مکانی بکارید که از بادهای شدید در امان باشد. بهتر است در پاییز بعد از ریختن برگ‌ها، هرس انجام شود. در طول فصل رشد می‌توانید به درخت کود متعادل بدهید. کودهای NPK 10-10-10 مناسب هستند. در طول پاییز و زمستان به درخت کود ندهید.

فاصله بین گیاهان: 3 تا 4 متر

عمق کاشت بذر: با خاک پوشیده نشود

مدت زمان جوانه‌زنی: 9 تا 11 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: تولید چوب، بسیار زیبا و جذاب
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

درخت پالونیا کاواکامی در یک نگاه

نام علمی
Paulownia kawakamii
نام انگلیسی
Sapphire Dragon Tree
نام فارسی
درخت پالونیا کاواکامی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
سه تا پنج سال
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!