بذر درخت پالونیا فورتونی

بذر درخت پالونیا فورتونی

14,200تومان
کد محصول: ex359
انبار 51
مشاهده شده 10334 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

درخت پالونیا فورتونی

درخت پالونیا فروتونی

درخت پالونیا فروتونی

جوانه زنی بذر پالونیا

مشخصات کلی درخت پالونیا فورتونی

پالونیا فورتونی یا پالونیا فروتونی همچنین با نام‌های پالونیا گل سفید و درخت اژدها نیزشناخته می‌شود. درخت پالونیا فروتونی یک درخت برگریز بزرگ است که دارای خوشه گل‌های سفید-بنفش بسیار زیبا و برگ‌های بزرگ و قلبی شکل می‌باشد. گل‌ها بسیار معطر هستند و معمولا در اواسط بهار روی درخت شکل می‌گیرند. برگ‌ها اندازه بزرگی دارند و به 20 سانتی‌متر می‌رسند. اندازه برگ‌ها در درختان بالغ دو برابر درختان جوان است.  درختان جوان رشد سریعی دارند و سه تا پنج سال بعد از کاشت به بلوغ می‌رسند. درخت پالونیا فروتونی در مناطق گرم و معتدل رشد بسیار خوبی دارد، البته این درخت قادر به تحمل سرما تا دمای 10- درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این درخت رشد آسانی از طریق بذر دارد و در شرایط گرم و با نور کافی به سرعت رشد می‌کند. درخت پالونیا فروتونی می‌تواند به ارتفاع 4 تا 6 متر و عرض 3 تا 4 متر رشد کند. از این درخت به منظور تولید چوب، جذب کننده زنبورها و حشرات مفید و همچنین برای ایجاد فضای بسیار زیبا استفاده می‌شود.

کاشت بذر درخت پالونیا فروتونی

یک مخلوط حاوی 2 قسمت پرلیت، 2 قسمت پیت ماس و یک قسمت خاک گلدان آماده کنید، مخلوط را در گلدان بریزید و آن را مرطوب نمایید. هر بذر را در یک گلدان بکارید. بذر را در سطح خاک قرار دهید. نیازی نیست بذرها با خاک پوشیده شوند زیرا برای جوانه‌زنی به نور نیاز دارند. یک پلاستیک روی گلدان‌ها بکشید تا محیط کاشت گرم و مرطوب باشد. گلدان‌ها را در یک مکان روشن با نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر پالونیا فروتونی 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. اجازه ندهید سطح خاک خشک شود و آن را مرطوب نگه دارید. همچنین از خیس شدن خاک نیز خودداری کنید. بذر پالونیا فروتونی به آسانی جوانه می‌زند، در شرایط مناسب جوانه‌زنی 9 تا 11 روز طول می‌کشد. البته جوانه زنی ممکن است یک تا دوماه نیز طول بکشد. بعد از جوانه‌زنی پلاستیک را بردارید و اجازه دهید بین هر بار آبیاری خاک کمی خشک شود. زمانی که اندازه نهال‌ها به 15 سانتی‌متر رسید می‌توانید آن‌ها را به زمین منتقل کنید. همچنین می‌توان نهال پالونیا را در گدان‌های بزرگ نیز کاشت. نهال را زمانی که دمای خاک حداقل 21 درجه سانتی‌گراد است در زمین بکارید. قبل از کاشت نهال در زمین، گلدان را به مدت یک هفته در محیط خارج از خانه قرار دهید تا به محیط جدید عادت کند سپس آن را در زمین بکارید. درخت پالونیا را در یک خاک دارای زهکشی خوب، عاری از علف‌های هرز و آفتاب کامل بکارید. فاصله بین درختان را 3 تا 4 متر در نظر بگیرید. از آنجایی که درخت پالونیا دارای رشد سریعی است، در بادهای سنگین احتمال شکستن دارد بنابراین درخت را در مکانی بکارید که از بادهای شدید در امان باشد. بهتر است در پاییز بعد از ریختن برگ‌ها، هرس انجام شود. در طول فصل رشد می‌توانید به درخت کود متعادل بدهید. کودهای NPK 10-10-10 مناسب هستند. در طول پاییز و زمستان به درخت کود ندهید.

فاصله بین گیاهان: 3 تا 4 متر

عمق کاشت بذر: با خاک پوشیده نشود

مدت زمان جوانه‌زنی: 9 تا 11 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 29 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: تولید چوب، بسیار زیبا و جذاب
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

درخت پالونیا فروتونی در یک نگاه

نام علمی
Paulownia fortunei
نام انگلیسی
White-Flowered Paulownia, Dragon Tree
نام فارسی
درخت پالونیا فروتونی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
سه تا پنج سال
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!