بذر ریحان درختی آفریقایی

توضیحات محصول

ریحان درختی آفریقایی

ریحان درختی آفریقایی

ریحان درختی آفریقایی

ریحان درختی

مشخصات کلی ریحان درختی آفریقایی

ریحان درختی آفریقایی همچنین با نام‌های ریحان میخکی، ریحان وحشی مقدس و درخت ریحان نیز شناخته می‌شود. این ریحان چند ساله است و می‌تواند به ارتفاع 1/5 تا 2 متر رشد کند. ریحان درختی آفریقایی دارای ساقه چوبی است و بسیار خوش بو و معطر می‌باشد. این ریحان در مناطق گرمسیر تا نیمه سردسیر به خوبی رشد می‌کند و در زمستان باید از سرمای زیر 0 درجه سانتی‌گراد محافظت شود. در مناطقی که دمای هوا در زمستان زیر 0 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، بهتر است ریحان درختی در گلدان کاشته شود و زمستان به محیط داخلی منتقل گردد. این ریحان نسبت به ریحان معمولی دارای برگ‌های بزرگتری است. از ریحان درختی آفریقایی روغن میخک به دست می‌آید. این ریحان در طب سنتی هم کاربرد دارد. از جمله کاربرد ریحان درختی در طب سنتی شامل درمان استرس و اضطراب، بیماری قلبی، آرتروز، دیابت و زوال عقل می‌باشد.

کاشت بذر ریحان درختی آفریقایی

در صورتی که قصد دارید ریحان درختی را در گلدان بکارید و در خانه نگه دارید هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید. در صورتی که می‌خواهید بذرها را به طور مستقیم در زمین بکارید در بهار بعد از اتمام سرما اقدام به کاشت نمایید. بهتر است ابتدا بذرها را نشا کرد و سپس نهال‌ها را به زمین منتقل کرد. در مناطق گرم که زمستان‌های سردی ندارند، هر زمان از سال می‌توان بذرها را به طور مستقیم در زمین کاشت. ریحان برای رشد به آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت) و خاک غنی دارای زهکشی خوب نیاز دارد. بذرها را روی سطح خاک قرار دهید و با لایه نازکی خاک (بیشتر از 5 میلی‌متر نشود) بپوشانید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی مواظب باشید خاک بیش از حد خیس نشود. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر ریحان 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد است. جوانه زنی بذر ریحان 5 تا 10 روز طول می‌کشد. فاصله بین نهال‌های ریحان درختی را 60 تا 90 سانتی‌متر در نظر بگیرید. در صورتی که ریحان درختی را در گلدان می‌کارید، برای هر نهال یک گلدان با قطر و عمق حداقل 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. ریحان را از پایه دوبار در هفته آب بدهید. به جای ریختن آب به طور مستقیم بر روی برگ و ساقه گیاه، آب را درست تا خط رویش ساقه در خاك بریزید. به این ترتیب، ریشه‌ها قادر به جذب آب از پایه می‌باشند و برگ‌های ریحان مرطوب و خیس نمی‌شوند. برای اطمینان از زمان آبیاری، با قرار دادن انگشت خود در عمق حدود 2.5 سانتیمتر خاک، رطوبت آن را آزمایش کنید. اگر با انگشتتان در این عمق احساس خشكی كنید، گیاه را به آرامی آبیاری کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 60 تا 90 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه زنی: 5 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای خواص دارویی
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

ریحان درختی آفریقایی در یک نگاه

نام علمی
Ocimum gratissimum
نام انگلیسی
Clove Basil, African Basil, Vantulasi, Wild Holy Basil, Tree Basil
نام فارسی
ریحان درختی آفریقایی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
90-100 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!