نهال بلوط

نهال بلوط

58,000تومان
  • 50 یا بیشتر 14,500تومان
  • 100 یا بیشتر 12,500تومان
  • 1000 یا بیشتر 11,500تومان
  • 10000 یا بیشتر 6,500تومان
  • 100000 یا بیشتر 5,500تومان
کد محصول: ex438
موجودی: موجود
مشاهده شده 35794 بار

توضیحات محصول

نهال بلوط

درخت بلوط

میوه بلوط

درخت بلوط

مشخصات کلی نهال بلوط

درخت بلوط یکی از با ارزش ترین درختان جهان می‌باشد. دوست داران طبیعیت درخت بلوط را به عنوان گنجی کهن سال می‌شناسند. درخت بلوط عمر طولانی دارد و گاهی اوقات می‌تواند تا 2000 سال زنده بماند. این درخت به ارتفاع 15 تا 40 متر رشد می‌کند. درخت بلوط یک درخت همیشه سبز است ولی در مناطق سردسیر، برگ ریز می‌باشد. این درخت چوب بسیار سخت و محکمی دارد و یکی ازدرختان مناسب برای تولید چوب می‌باشد. چوب درخت بلوط از مرغوب ترین چوب‌هاست و زغال آن نیز بسیار مرغوب است. متاسفانه به دلیل قطع بی رویه درختان بلوط، این درخت با ارزش در معرض خطر انقراض قرار گرفته است. درخت بلوط علاوه بر چوب با ارزشی که دارد، دارای میوه‌های با ارزشی نیز می‌باشد. از میوه‌های بلوط آردی تهیه می‌شود که برای تهیه نان بلوط از آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای خوراک دام‌ها نیز از این میوه استفاده زیادی می‌شود. میوه، پوست، گال و برگ بلوط کاربرد درمانی دارند و در طب سنتی از آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین از دانه، برگ و گال درخت بلوط در صنعت چرم سازی و رنگرزی استفاده می‌گردد. درخت بلوط یک درخت بسیار مقاوم در برابر انواع شرایط محیطی است و در برابر بیماری‌ها نیز مقاوم می‌باشد.

توضیح: تمامی نهال‌ها در زمین با شرایط بسیار ایدآل رشد یافته‌اند و ریشه قوی و سالمی دارند. به دلیل محدودیت موجودی و امکان آماده سازی نهال‌های بلوط برای امسال در صورت تمایل سریع‌تراقدام نمایید. تخفیف ویژه‌ای برای سفارشات عمده برای احیای جنگل‌های بلوط و بهبود شرایط اکوسیستم تحریب شده کشور عزیزمان در نظر گرفته شده است.

عرضه نهال بلوط در اواسط زمستان 1401 با هماهنگی قبلی برای خریداران ارسال خواهد شد.

توجه: برای سفارشات زیر ۵۰ عدد، نهال گلدانی و سفارشات بالای ۵۰ عدد نهال ریشه لخت (باقیمت‌ عمده) ارسال می‌شود.

قیمت فروش نهال بلوط ریشه لخت
۵۰-۹۹ عدد هر اصله 14500تومان
۱۰۰-۹۹۹ عدد هر اصله 12500 تومان
۱۰۰۰-۹۹۹۹ عدد هر اصله11500 تومان
۱۰ هزار عدد به بالا هر اصله 6500 تومان
۱۰۰ هزار عدد به بالا هر اصله 5500 تومان

توجه: برای سفارشات عمده تمامی نهال ها روز شنبه هر هفته از طریق اتوبوس به مقصد گیرنده ارسال می شود. هزینه ارسال تا باربری رایگان است و تنها لازم است هزینه باربری به صورت پسکرایه پرداخت گردد. برای سفارشات تعداد کم که در یک بسته پستی قابل ارسال باشند، با پست ارسال خواهد شد.

 

 
نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای چوب بسیار با ارزش
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

نهال بلوط در یک نگاه

نام علمی
Quercus 
نام انگلیسی
 Oak
نام فارسی
نهال بلوط
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
________
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!