بذر گل لادن رونده

بذر گل لادن رونده

12,500تومان
کد محصول: ex494
موجودی: 6
مشاهده شده 7796 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل لادن رونده خوراکی

گل لادن رونده

گل لادن رونده

گل لادن رونده

مشخصات کلی گل لادن رونده

گل لادن یک گیاه رونده است و بومی آمریکای جنوبی و مرکزی می‌باشد. این گیاه می‌تواند به ارتفاع 2 متر رشد کند. این گل از انواع داربست مانند نرده‌ها، آلاچیق و ... بالا رفته و آن‌ها را با گل‌های زیبا پر می‌کند. گل‌ها به رنگ زرد و نارنجی هستند. گل لادن خوراکی بوده و برای تهیه مربا از آن استفاده می‌شود. همچنین به عنوان چاشنی در سالاد و غذا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گل لادن رونده مصرف دارویی نیز دارد و برای درمان و ضدعفونی کردن زخم، رفع بیماری‌های تنفسی و تصفیه خون مصرف می‌شود. برگ‌ها نیز مصرف خوراکی دارند و طعمی شبیه شاهی دارند، این گیاه همچنین با نام شاهی هندی نیز شناخته می‌شود. 

کاشت بذر گل لادن رونده

زمان کاشت فصل بذر گل لادن فصل بهار و تابستان می‌باشد. بهتر است بذر به صورت مستقیم در مکان اصلی (گلدان یا زمین) کاشته شود. بذرها را همچنین می‌توان ابتدا نشا کرد و سپس نهال‌ها را به زمین انتقال داد. قبل از کاشت بذرهای لادن را به مدت 12 ساعت در آب ولرم قرار دهید. سپس بذرها را به عمق 1 تا 2 سانتی متر در خاک بکارید. از خاک سبک دارای زهکشی خوب برای کاشت بذر لادن استفاده کنید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. فاصله کاشت را 20 تا 40 سانتی متر در نظر بگیرید. دمای مناسب برای جوانه زنی 15 تا 28 درجه سانتی گراد است. جوانه زنی 7 تا 12 روز طول می‌کشد. 4 تا 6 هفته بعد از جوانه زنی، گلدهی شروع می‌شود و تا اواخر پاییز ادامه دارد. در صورتی که قصد دارید این گیاه را در گلدان پرورش دهید، از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 25 سانتی متر استفاده کنید. گل لادن رونده در آفتاب کامل و سایه-آفتاب قادر به رشد است. این گیاه حداقل به روزی 5 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 20 تا 40 سانتی متر

عمق کاشت: 1 تا 2 سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 7 تا 12 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 15 تا 28 درجه سانتی گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 15 تا 28 درجه سانتی گراد
خاک: سبک دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای گل‌های خوراکی و خواص دارویی
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل لادن رونده در یک نگاه

نام علمی
Tropaeolum
نام انگلیسی
Nasturtium
نام فارسی
گل لادن رونده
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
28-42 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!