پیاز گل نرگس پُر پَر یا شصت پر

پیاز گل نرگس پُر پَر یا شصت پر

16,000تومان
کد محصول: ex442
انبار 6
مشاهده شده 364 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل نرگس پُر پَر یا شصت پر

گل نرگس شصت پر

گل نرگس شصت پر

گل نرگس شصت پر

مشخصات کلی گل نرگس پُر پَر یا شصت پر

گل نرگس پُر پَر یا شصت پر، گیاهی چند ساله و پیازدار است. گل‌ها دارای تعداد زیادی گلبرگ هستند که از میان گلبرگ ها تاج ظاهر شده است. گل نرگس شیراز پُر پَر بسیار خوشبو و معطر بوده و گل‌ها بر روی ساقه به صورت گل آذین قرار می‌گیرند. این گل فوق العاده زیباست و به مراقبت زیادی نیاز ندارد. گل نرگس پُر پَر برای کاشت در باغچه، باغ، فضای سبز، گلدان عالی است و چشم انداز بسیار زیبایی ایجاد می‌کند، این گل همچنین برای استفاده در دسته گل و شاخه گل بریده نیز بسیار مناسب می‌باشد. گل دهی معمولا در بهار انجام می‌شود.

کاشت پیاز نرگس پُر پَر یا شصت پر

زمان کاشت پیازها در ماه های مهر و آبان می‌باشد. خاکی که گل نرگس در آن کاشته می‌شود باید زهکشی خوبی  داشته باشد. قبل از کاشت مقداری کود با خاک مخلوط کنید سپس پیازها را در خاک بکارید به گونه ای که روی پیازها پنج سانتی متر خاک قرار بگیرد. بعد از کاشت به پیازهای گل نرگس آب دهید. گل نرگس شیراز به هفته ای یک بار آبیاری نیاز دارد. بین هر بار آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود، آبیاری بیش از حد باعث پوسیده شدن پیاز گل نرگس می‌شود. در مناطقی که بارندگی زیاد است، نیازی به آبیاری در طول پاییز و زمستان نیست. بعد از گلدهی، در صورتی که عملکرد گل ها ضعیف بود از یک کود کم نیتروژن و غنی از پتاسیم برای گیاه استفاده کنید. بعد از پایان گل دهی از یک کود همه منظوره برای گل نرگس شیراز استفاده نمایید. به مدت دو ماه، هر دو هفته یک بار به گیاه کود دهید (در مجموع 4 بار). بعد از زرد شدن شاخ و برگ گیاه، دیگر به آن کود ندهید. فاصله کاشت بین پیازهای گل نرگس 15 سانتی متر می‌باشد. گل نرگس شیراز باید در آفتاب کامل یا جایی که در روز شش ساعت نور مستقیم خورشید دریافت می‌کند کاشته شود.

فاصله کاشت بین گیاهان: 15 سانتی متر

عمق کاشت: 5 سانتی‌متر

گلدهی: بهار و پاییز

زمان کاشت: پاییز

نور: آفتاب کامل
دما:  
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: معطر و زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل نرگس پُر پَر یا شصت پر در یک نگاه

نام علمی
Narcissus
نام انگلیسی
Narcissus
نام فارسی
گل  نرگس پُر پَر یا شصت پر
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
کاشت در پاییز صورت می‌گیرد و گلدهی در بهار می‌باشد.
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!