بذر گل آهار الوان

بذر گل آهار الوان

5,000تومان
کد محصول: ex488
انبار تمام شد
مشاهده شده 2066 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل آهار الوان

گل آهار میکس

گل آهار میکس

گل آهار میکس

مشخصات کلی گل آهار الوان

گل آهار یکی از بهترین و زیباترین گل ها است و توسط انجمن متخصصان گل و گیاه، برای شاخه گل بریده و درست کردن دسته گل توصیه می‌شود. گیاه، گل‌های بسیار زیادی تولید می‌کند، گل‌ها دارای ساقه‌های بلند و محکم هستند و قطر هر گل 10 تا 15 سانتی‌متر می‌باشد. گلبرگ‌های موجود در هر گل بسیار زیاد است و به طور معمول دو برابر سایر گل‌های آهار می‌باشد. گل آهار میکس، تحمل بالایی در برابر گرمای تابستان و بارش باران دارد. ارتفاع بوته 100 تا 125 سانتی‌متر می‌باشد. گل آهار الوان شامل رنگ های صورتی، قرمز، زرد، مرجانی، نارنجی و گل های دو رنگ بوده و بسیار زیبا و خیره کننده می‌باشد و برای زیباسازی فضای سبز، باغ و باغچه و کاشت به صورت توده‌ای نیز مناسب می‌باشد. همچنین برای کاشت در گلدان نیز مناسب است.

کاشت بذر گل آهار الوان

ابتدا بذرها را در سینی نشا یا گلدان به عمق 5 میلی‌متر بکارید. از خاک‌های سبک مخصوص گلدان برای کاشت بذر  استفاده کنید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر گل آهار 27 تا 29 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها 3 تا 5 روزه جوانه می‌زنند. در دمای کمتر جوانه‌زنی بیشتر طول می‌کشد. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 25 تا 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بذرها را می‌توان بعد از اینکه سرما در بهار به طور کامل رفع شد و زمانی که خاک گرم است، به طور مستقیم در زمین کاشت. گل آهار باید در آفتاب کامل کاشته شود. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. گل‌ها را قبل از اینکه کاملا باز شوند بچینید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 25 تا 30 سانتی متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 3 تا 5 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 27 تا 29 درجه سانتی گراد

نور: حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم
دما: 27 تا 29 درجه سانتی گراد
خاک: سبک
آب: متوسط
مزیت: دارای گل های زیبا با رنگ های منحصر به فرد
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل آهار الوان در یک نگاه

نام علمی
Zinnia elegans
نام انگلیسی
Mix Dahlia
نام فارسی
گل آهار الوان
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
70-90 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یکساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!