بذر نخل ماداگاسکار

بذر نخل ماداگاسکار

6,500تومان
کد محصول: ex400
انبار تمام شد
مشاهده شده 3627 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار

مشخصات کلی نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار در واقع از خانواده نخل‌ها نیست ولی به دلیل شباهتی که به نخل دارد با این نام شناخته می‌شود. این گیاه زیبا در واقع از خانواده کاکتوس‌ها می‌باشد. نخل ماداگاسکار یکی از گیاهان خانگی بسیار محبوب به شمار می‌رود و رشد بسیار سریعی دارد. این گیاه می‌تواند سرما را تا دمای 3- درجه سانتی‌گراد تحمل کند. در مناطقی که دمای هوا در زمستان سردتر از این میزان نمی‌شود، می‌توان نخل ماداگاسکار را در زمین کاشت. در مناطق سردتر باید در گلدان کاشته شود و در طول زمستان در خانه نگه داری گردد. ساقه نخل ماداگاسکار خاردار بوده و دارای برگ‌های سبز باریکی است. این گیاه در تابستان گل‌های سفید بسیار زیبایی تولید می‌کند. نخل ماداگاسکار می‌تواند به ارتفاع 5/5 متر و قطر 1/5 تا 3 متر رشد کند. 

کاشت بذر نخل ماداگاسکار

قبل از کاشت بذرها را به مدت 24 تا 48 ساعت در آب گرم بخیسانید. سپس بذرها را در یک گلدان حاوی شن درشت به عمق نیم سانتی‌متر بکارید. گلدان را در یک مکان گرم بگذارید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر نخل ماداگاسکار 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید، برای حفظ رطوبت می‌توانید یک پلاستیک روی گلدان بکشید. چند سوراخ ریز روی پلاستیک ایجاد کنید. برای جلوگیری از ابتلا به قارچ، روی بستر کاشت، قارچ کش اسپری کنید. جوانه زنی بذر نخل ماداگاسکار سه هفته تا شش ماه طول می‌کشد. بعد از جوانه زنی، نهال را به یک گلدان بزرگتر یا به زمین منتقل کنید. برای کاشت در گلدان، از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 25 سانتی‌متر استفاده کنید. در صورتی که نخل ماداگاسکار را در زمین می‌کارید فاصله بین نهال‌ها را 1/5 تا 2 متر در نظر بگیرید. نخل ماداگاسکار باید در آفتاب کامل و خاک دارای زهکشی خوب باید کاشته شود. بین هر بار آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود. ماهی یک بار از کودهای مخصوص کاکتوس برای این گیاه استفاده کنید. 

Text below

Text below

Text below

Text below

نور: آفتاب کامل
دما: 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا، قابل نگه داری در خانه
منطقه: گرمسیر، معتدل

نخل ماداگاسکار در یک نگاه

نام علمی
Pachypodium lamerei
نام انگلیسی
Madagascar Palm
نام فارسی
نخل ماداگاسکار
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
____________
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!