بذر گل حنا

بذر گل حنا

7,800تومان
کد محصول: ex429
انبار 34
مشاهده شده 4480 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل حنا

گل بی صبر زینتی

گل بی صبر زینتی

نهال گل بی صبر زینتی

مشخصات کلی گل حنا

گل حنا همچنین با نام های گل بی صبر زینتی، گل بی حوصله و گل امپیشن بالزامینا نیز شناخته می‌شود. این گل یک ساله است، بسیار زیبا بوده و رشد آسانی دارد. گلدهی از اوایل تابستان تا شروع سرما در پاییز و زمستان می‌باشد. گل حنا به آسانی در گلدان هم قابل کاشت است و در خانه یا گلخانه هم به خوبی رشد می‌کند و در صورتی که در معرض سرما قرار نگیرد مدت بیشتری گل می‌دهد. گل حنا به ارتفاع 30 تا 60 سانتی‌متر رشد می‌کند. گل‌ها ارغوانی رنگ هستند. این گل خاصیت دارویی نیز دارد، مسهل و مدر است و برای درمان دردهای مفصلی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از گل‌ها عصاره‌ای خارج می‌شود که خاصیت ضد میکروبی دارد. دانه‌ها خلط آور هستند و برای درمان سرطان نیز مفید می‌باشند. گل حنا در مناطق گرمسیر، معتدل و سردسیر قابل کاشت است.

کاشت بذر گل حنا

بذر گل حنا را ابتدا در گلدان یا سینی نشا بکارید و سپس نهال را در بهار بعد از اتمام سرما به زمین منتقل کنید. از یک خاک غنی با زهکشی خوب برای کاشت بذر گل حنا استفاده کنید. بذر را به عمق نیم سانتی متر در خاک بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گل حنا 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. جوانه زنی 10 تا 14 روز طول می‌کشد. تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی مواظب باشید خاک بیش از حد خیس نشود. گلدان یا سینی نشا را با پلاستیک بپوشانید تا رطوبت حفظ شود و جوانه زنی سریع تر انجام گیرد. 6 هفته بعد از جوانه زنی، نهال‌ها را به زمین منتقل کنید. نهال‌ها را در بهار بعد از اتمام سرما در زمین بکارید. قبل از کاشت نهال در زمین، خاک را شخم بزنید و با کمپوست یا کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید. فاصله بین نهال‌های گل حنا را 30 تا 45 سانتی‌متر در نظر بگیرید. نهال‌ها را در یک مکان با آفتاب کامل یا سایه-آفتاب بکارید. هفته‌ای دو تا سه بار به گیاه آب دهید. در صورتی که قصد دارید گلدان را در خانه نگه دارید، هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید. برای هر نهال از یک گلدان با قطر و عمق 20 سانتی‌متر استفاده کنید. گلدان را با خاک مخصوص گلدان پر کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 30 تا 45 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: نیم سانتی متر

مدت زمان جوانه زنی: 10 تا 14 روز

دمای مناسب برای جوانه زنی: 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: زیبا، دارای خواص دارویی
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل بی صبر زینتی در یک نگاه

نام علمی
Impatiens balsamina
نام انگلیسی
balsam, garden balsam, rose balsam, touch-me-not
نام فارسی
گل حنا
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
70-100 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!