نهال لیمو انگشتی

نهال لیمو انگشتی

0تومان
کد محصول: FINGER-LIME
انبار تمام شد
مشاهده شده 758 بار

توضیحات محصول

لیمو انگشتی

لیمو انگشتی

لیمو انگشتی

لیمو خاویاری

مشخصات کلی لیمو انگشتی

لیمو انگشتی همچنین با نام لیمو خاویاری نیز شناخته می شود، یک درختچه بومی استرلیا با برگ های سبز تیره و گل های سفید است. این درختچه چهار فصل بوده و در تمامی فصول گل و میوه می دهد. میوه ها استوانه ای کشیده و سبز رنگ هستند. این میوه بسیار مغذی سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان می باشد و طعم بی نظیری دارد و برای استفاده در غذاها، نوشیدنی، سالاد و غیره بسیار عالی است. لیمو انگشتی برای کاشت در مناطق گرم و معتدل مناسب است، در مناطق سردسیر این درختچه باید در گلخانه یا خانه پرورش داده شود. لیمو انگشتی در زمین، گلدان، خانه و گلخانه قابل پرورش است و باردهی بسیار بالایی دارد. 

کاشت نهال لیمو انگشتی

در صورتی که قصد کاشت این نهال در گلدان را دارید، از یک گلدان با قطر و عمق حداقل 30 سانتی متر استفاده کنید. از یک خاک غنی دارای زهکشی خوب برای کاشت نهال لیمو انگشتی استفاده نمایید. برای کاشت در زمین، ابتدا خاک را زیر و رو کنید و با کود حیوانی پوسیده یا کمپوست مخلوط کرده سپس نهال را در زمین بکارید. فاصله بین نهال ها را 2.5 متر در نظر بگیرید. این درختچه باید در مکانی کاشته شود که حداقل روزی 6 ساعت نور مستقیم داشته باشد. ماهی یک بار کود کامل 20-20-20 به گیاه بدهید. میزان کود را طبق دستور شرکت سازنده استفاده کنید. خاک را مرطوب نگه دارید و از خیس شدن بیش از حد یا خشک شدن خاک اجتناب کنید. خصوصا زمانی که گیاه در حال گل دادن است مواظب باشید خاک خشک نشود. نهال لیمو انگشتی اگر در گلدان پرورش داده شود به ارتفاع 1.5 تا 2 متر بزرگ می شود، البته با هرس می توان اندازه آن را کوچک تر نگه داشت. در صورتی که در زمین کاشته شود، ارتفاع آن به 2 تا 5 متر می رسد.

 

نور: آفتاب کامل (حداقل روزی 6 ساعت نور مستقیم)
دما:  
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: باردهی بالا، طعم بسیار عالی
منطقه: گرمسیر، معتدل

لیمو انگشتی در یک نگاه

نام علمی
Citrus australasica
نام انگلیسی
Finger Lime
نام فارسی
لیمو انگشتی، لیمو خاویاری
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
____
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!