بذر پاپایا زرد پاکوتاه

بذر پاپایا زرد پاکوتاه

9,800تومان
کد محصول: ex405
انبار 15
مشاهده شده 2631 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

پاپایا زرد پاکوتاه

پاپایا زرد پاکوتاه

پاپایا زرد پاکوتاه

جوانه زنی بذر پاپایا

مشخصات کلی پاپایا زرد پاکوتاه

این واریته از پاپایا ارتفاع کوتاهی داشته و در نتیجه چیدن میوه ها در این گونه آسان تر است. میوه ها زرد رنگ هستند. معمولا یک سال بعد از کاشت، گیاه به بار می‌نشیند و تولید میوه می‌کند. میوه ها طعم خیلی خوبی دارند و دارای خواص بسیار زیادی می‌باشند. در بسیاری از کشورهای آسیایی از میوه پاپایا در طب سنتی استفاده زیادی می‌شود. معمولا وزن هر میوه 2 کیلوگرم است. این گونه از پاپایا را می‌توان در گلدان پرورش داد و در خانه نگه‌داری کرد. درخت پاپایای پاکوتاه از مقاومت خوبی برخوردار است. این گیاه باردهی بالایی دارد ولی در مناطق گرمسیری باردهی بیشتر است. درون میوه دانه های زیادی وجود دارد که به راحتی از میوه جدا می‌شوند. برخی از افراد این دانه‌ها را می‌کوبند و از آن ها به عنوان ادویه استفاده می‌کنند.

کاشت بذر پاپایا زرد پاکوتاه

بهتر است بذر پاپایا از ابتدا در مکان اصلی (زمین یا گلدان) کاشته شود. در صورتی که قصد دارید بذر را ابتدا در گلدان کوچک بکارید و سپس نهال را به زمین یا گلدان بزرگ انتقال دهید، باید بسیار مواظب باشید زیرا در صورتی که ریشه آسیب ببینید گیاه از بین می‌رود. یک مکان آفتابی برای کاشت پاپایا انتخاب نمایید. بهترین راه کاشت پاپایا این است که بذر آن در مکان اصلی کاشته شود. پاپایا به یک خاک بسیار خوب و غنی از مواد آلی و مواد مغذی نیاز دارد. اگر خاک مزرعه شما خوب نیست می‌توانید یک چاله نیم متری حفر کنید و آن را با مخلوط خاک و کمپوست خوب، پر کنید. در نقاط مختلف چند بستر کشت مناسب درست کنید. بذرها را در فواصل یک تا سه متر از هم بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر پاپایا 24 تا 30 درجه سانتی گراد است. بذرها را با لایه نازکی کمپوست (در حد 0/5 سانتی‌متر) بپوشانید. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. بذر پاپایا در شرایط مناسب معمولا 2 یا 3 هفته بعد از کاشت جوانه می‌زند. پاپایا دارای برگ‌های بزرگی است. در آب و هوای گرم مقدار زیادی آب از برگ‌ها تبخیر می‌شود، بنابراین به آب زیادی نیاز دارد. اما متاسفانه پاپایا بسیار مستعد ابتلا به پوسیدگی ریشه است، به خصوص در آب و هوای سرد. آب دهی بیش از حد شایع ترین مشکل در پرورش پاپایا می‌باشد. پوسیدگی ریشه به درجه حرارت هوا و سلامت و قدرت کلی گیاه بستگی دارد. گیاه سالم تر مقابله بهتری با پوسیدگی ریشه دارد ولی شما باید مواظب باشید در آب و هوای سرد بیش از حد آبیاری انجام ندهید. آبیاری 7 تا 10 روز یک بار کافی است. گیاه پاپایا باید تا حد امکان نور دریافت کند. اگر برگ‌ها در آب و هوای گرم کمی پژمرده شوند مشکلی نیست و طبیعی می‌باشد. پاپایا گرما و نور خورشید را بسیار دوست دارد. پاپایا به مواد غذایی زیادی نیازمند است. این گیاه به نیتروژن علاقه زیادی دارد. به طور منظم به گیاه پاپایا مواد مغذی بدهید. برای تغذیه گیاه می‌توانید از یک کود کامل مثل کود مرغ استفاده کنید. شما همچنین باید از کمپوست نیز برای تغذیه گیاه استفاده کنید. پاپایا تا زمانی که آب و هوا به اندازه کافی گرم باشد، در تمام طول سال میوه می‌دهد. اگر درجه حرارت بیش از حد افت کند گل دهی متوقف می‌شود، گیاه بعد از گرم شدن هوا دوباره گل می‌دهد.

فاصله کاشت بین گیاهان: 1 تا 3 متر

عمق کاشت بذر: 0/5 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 2 تا 3 هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 24 تا 30 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 30 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای طعم بسیار خوب، برداشت آسان میوه
منطقه: گرمسیر، معتدل

پاپایا زرد پاکوتاه در یک نگاه

نام علمی
Carica papaya
نام انگلیسی
Yellow Dwarf Papaya
نام فارسی
پاپایا زرد پاکوتاه
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
یک سال
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!