بذر گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

بذر گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

20,000تومان
کد محصول: ex454
انبار 29
مشاهده شده 1112 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

مشخصات کلی گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا یکی از انواع گیاهان حشره خوار یا گوشتخوار بسیار زیبا و جذاب است که دارای برگ های قاشقی شکل می باشد. این گیاه یه طور طبیعی در جنوب شرقی آسیا، جنوب چین و ژاپن تا سرزمین های شرقی استرالیا و تاسمانی و نیوزیلند رشد می کند. دروزرا اسپاتولاتا یک گیاه بسیار مقاوم بوده و به راحتی از طریق بذر قابل کاشت است. این گیاه گل های سفید بسیار زیبایی تولید می کند و بر روی برگ های خود دارای شاخک و چنگال می باشند. چنگال ها دارای پرزهای چسبنده و شبنم مانند هستند که بوی خاصی دارند و حشره ها را به سمت خود جذب و شکار می کنند. این گیاه اندازه کوچکی دارد و به اندازه 3 تا 9 سانتی متر رشد می کند. 

کاشت بذر گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا

برای کاشت بذر گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا از خاک مخصوص گیاهان گوشتخوار یا پیت ماس قهوه ای باید استفاده کنید. از خاک معمولی برای کاشت این بذر نمیتوان استفاده کرد. خاک را مرطوب کنید. برای مرطوب کردن خاک از آب مقطر باید استفاده شود. از آب معمولی به دلیل داشتن املاح نمی توان استفاده کرد. بذرها را روی سطح خاک قرار دهید. بذر این گیاه بسیار ریز است و نباید با خاک پوشیده شود. بعد از کاشت با اسپری روی خاک آب بپاشید. دمای مناسب برای جوانه زنی 24 تا 32 درجه سانتی گراد است. جوانه زنی 3 تا 4 هفته طول میکشد. بذرها برای جوانه زنی به گرما و رطوبت نیاز دارند. برای حفظ رطوبت روی گلدان پلاستیک بکشید یا گلدان را در یک پلاستیک قرار دهید. گلدان را در یک مکان روشن با نور غیر مستقیم بگذارید. بعد از جوانه زنی، زمانی که گیاه کمی رشد کرد، هر نهال را در یک گلدان با قظر و عمق 10 سانتی متر بکارید یا بین نهال ها 5 سانتی متر فاصله قرار دهید. بعد از جوانه زنی، گیاه را در آفتاب کامل قرار دهید. حداقل روزی 3 ساعت نور مستقیم داشته باشد. بهتر است گیاه از آفتاب شدید ظهر حفظ شود.

فاصله کاشت بین گیاهان: 5 سانتی متر.

عمق کاشت بذر: نباید با خاک پوشیده شود

مدت زمان جوانه زنی: 3 تا 4 هفته

دمای مناسب برای جوانه زنی: 24 تا 32 درجه سانتی گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: خاک مخصوص گیاهان گوشتخوار یا پیت ماس قهوه ای
آب: بالا
مزیت: شکل جذاب و زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا در یک نگاه

نام علمی
Drosera spatulata
نام انگلیسی
Spoon-leaved sundew
نام فارسی
گیاه حشره خوار دروزرا اسپاتولاتا
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
______
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!