بذر کریستیا پروانه ای

بذر کریستیا پروانه ای

250,000تومان
کد محصول: ex505
موجودی: 14
مشاهده شده 1693 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

کریستیا پروانه ای

کریستیا پروانه ای

کریستیا پروانه ای

کریستیا پروانه ای

مشخصات کلی کریستیا پروانه ای

کریستیا پروانه ای یا گیاه پروانه ای یک گیاه آپارتمانی بسیار زیباست که برگ هایی شبیه به پروانه دارد و به همین دلیل با این نام شناخته می شود و مورد توجه قرار گرفته است. محدوده بومی گیاه پروانه ای استوایی و نیمه گرمسیری آسیا است، بنابراین در داخل خانه رشد بسیار خوبی دارد و یک گیاه آپارتمانی فوق العاده و غیرعادی می سازد. نگه داری این گیاه بسیار شبیه به اگزالیس است و در نور غیر مستقیم هم قادر به رشد می باشد ولی در نور مستقیم رشد بهتری دارد. گیاه پروانه ای رشد نسبتا سریعی دارد. قرن‌هاست که از آن برای اهداف دارویی استفاده می‌شود، اگرچه فقط به عنوان یک گیاه زینتی در بریتانیا فروخته می‌شود. این گیاه در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر در فضای باز نیز قابل کاشت است. 

کاشت بذر کریستیا پروانه ای

بذرها را شب قبل در آب بخیسانید. از خاک مخصوص گلدان برای کاشت استفاده کنید یا یک خاک همه منظوره را با کمپوست مخلوط کرده سپس بذرها را در خاک بکارید. فاصله کاشت بین بذرها را 3 سانتی متر در نظر بگیرید تا بعد از جوانه زنی به راحتی قابل جداسازی باشند. می توانید هر بذر را در یک گلدان کوچک بکارید. بذرها را روی خاک فشار دهید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید. گلدان ها را در یک مکان گرم و روشن قرار دهید تا بذرها سریع تر جوانه بزنند. دمای مناسب برای جوانه زنی 27 تا 32 درجه سانتی گراد است. جوانه زنی 4 تا 16 هفته طول می کشد. زمانی که گیاه به اندازه ای بزرگ شد که به راحتی در دست قرار بگیرد، می توانید آن را به گلدان بزرگتر انتقال دهید. در طول فصل رشد می توانید از کودهای مایع برای گیاه پروانه ای استفاده کنید. کود 10-5-10 مناسب است. این گیاه به رطوبت نیاز دارد و نباید خاک گلدان خشک شود. گیاه پروانه ای در نور مستقیم رشد بسیار خوبی دارد ولی در نور غیر مسقیم نیز قادر به رشد است. 

فاصله کاشت بین بذرها: 3 سانتی متر

عمق کاشت بذر: بذرها را روی سطح خاک فشار دهید

مدت زمان جوانه زنی: 4 تا 16 هفته

دمای مناسب برای جوانه زنی: 27 تا 32 درجه سانتی گراد

نور: مستقیم، غیر مستقیم
دما: 27 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: زیاد
مزیت: بسیار زیبا و جذاب، نگه داری آسان
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

کریستیا پروانه ای در یک نگاه

نام علمی
christia obcordata
نام انگلیسی
Swallow Tail, Butterfly Plant
نام فارسی
کریستیا پروانه ای
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
____
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!