بذر بادمجان کالیوپ

بذر بادمجان کالیوپ

12,500تومان
کد محصول: ex501
موجودی: 27
مشاهده شده 2355 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

بادمجان کالیوپ

بادمجان کالیوپ

بادمجان کالیوپ

بادمجان کالیوپ

مشخصات کلی بادمجان کالیوپ

بادمجان کالیوپ یک نوع بادمجان هندی زیبا و بیضی شکل و زودرس است. این بادمجان پوست بنفش با رگه های سفید دارد. بادمجان کالیوپ را می توان زمانی که کوچک (طول 5 سانتی متر و قطر 3 سانتی متر) است و یا زمانی که کاملا بزرگ شده (طول 8 تا 10 سانتی متر و قطر 5 سانتی متر)، برداشت کرد. این بادمجان باردهی بالا و طولانی مدت دارد. بوته و کاسه گل بادمجان کالیوپ بر خلاف سایر گونه های بادمجان، خار ندارد و برای افرادی که در زمان برداشت بادمجان با خارهای بوته دچار مشکل می شوند بهترین گزینه است. ارتفاع بوته 70 تا 80 سانتی متر است و هم در زمین و هم گلدان قابل کاشت می باشد. این بادمجان طعم بسیار خوب و شیرینی دارد و برای استفاده در انواع غذاها، درست کردن ترشی و ... مناسب است. 

کاشت بذر بادمجان کالیوپ

ابتدا بذرها را در سینی نشا یا گلدان بکارید سپس نهال را در بهار بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. بذر بادمجان را به عمق 5 میلی‌متر در یک خاک غنی دارای زهکشی خوب بکارید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر بادمجان 27 تا 32 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها یک تا دو هفته بعد از کاشت جوانه می‌زنند. بذر بادمجان در دمای پایین جوانه نمی‌زند. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. بعد از اتمام سرما نهال بادمجان را به زمین منتقل کنید. نهال‌ها را در یک مکان دارای آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم) بکارید. فاصله بین نهال‌های بادمجان را 45 تا 60 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 90 سانتی‌متر در نظر بگیرید. در طول فصل رشد به طور منظم به گیاه آب دهید. هفته‌ای سه بار آبیاری کافی است. خاک را مرطوب کنید ولی مواظب باشید بیش از حد خیس نشود. از دادن کودهای با نیتروژن بالا به گیاه خودداری کنید، زیرا در این صورت باعث پرپشت شدن برگ‌ها و کاهش تولید میوه می‌شود. بعد از اینکه گیاه بادمجان چند برگ تشکیل داد، دو هفته‌ای یک بار به گیاه کود متعادل بدهید. کودهای NPK (نیتروژن-فسفر-پتاسیم)  20-20-20 یا 15-30-15 برای بادمجان مناسب هستند. همچنین می توانید قبل از کاشت نهال بادمجان در زمین، خاک را با کود دامی یا کمپوست مخلوط کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 45 تا 60 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 90 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: یک تا دو هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 27 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم
دما: 27 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: میوه های زیبا و خوش طعم
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

بادمجان کالیوپ در یک نگاه

نام علمی
Solanum melongena L.
نام انگلیسی
Calliope Eggplants
نام فارسی
بادمجان کالیوپ
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
60-90 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!