بذر گل آهار کاکتوسی میکس

توضیحات محصول

گل آهار کاکتوسی میکس

گل آهار کاکتوسی میکس

گل آهار کاکتوسی میکس

جوانه زنی گل آهار

مشخصات کلی گل آهار کاکتوسی میکس

گل آهار کاکتوسی میکس گلبرگ‌های منحصر به فرد بسیار زیبایی دارد. قطر گل‌ها 7 تا 15 سانتی‌متر می‌باشد. ظاهر بسیار زیبا و جذاب گل آهار کاکتوسی، این گل را یک گل بسیار عالی و مناسب برای درست کردن دسته گل کرده است. این مجموعه بذر شامل رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، هلویی، سفید و صورتی می‌باشد. بوته به ارتفاع 70 تا 100 سانتی‌متر رشد می‌کند و گل‌های زیادی تولید می‌نماید. گل آهار کاکتوسی میکس برای زیبا سازی فضای سبز، باغ و باغچه و کاشت توده‌ای نیز عالی می‌باشد.

کاشت بذر گل آهار کاکتوسی میکس

4 هفته قبل از پایان سرما بذرها را در سینی نشا یا گلدان به عمق 6 میلی‌متر بکارید. از خاک‌های غنی دارای مواد ارگانیک برای کاشت بذر  استفاده کنید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر گل آهار 27 تا 29 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها 3 تا 5 روزه جوانه می‌زنند. در دمای کمتر جوانه‌زنی بیشتر طول می‌کشد. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 25 تا 30 سانتی‌متر در نظر بگیرید. بذرها را می‌توان بعد از اینکه سرما در بهار به طور کامل رفع شد و زمانی که خاک گرم است، به طور مستقیم در زمین کاشت. گل آهار باید در آفتاب کامل کاشته شود. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. گل‌ها را قبل از اینکه کاملا باز شوند بچینید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 25 تا 30 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 3 تا 5 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 27 تا 29 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 27 تا 29 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و جذاب
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل آهار کاکتوسی میکس در یک نگاه

نام علمی
Zinnia elegans
نام انگلیسی
Cactus Flowered Mix Zinnia
نام فارسی
گل آهار کاکتوسی میکس
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
75-90 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!